Jaký oblek na maturitu

magazinzeny.cz

Zkouška dospělosti zcela jistě patří mezi největší mezníky v životě spousty z nás. V drtivé většině jsou při ní pochopitelně nejdůležitější vědomosti konkrétního maturanta, nicméně zapomenout nelze ani na celou řadu dalších aspektů, které maturitu jako takovou doprovázejí.

Jedním z nich je zejména kvalitní oblečení, které bude jednak hezky vypadat a jednak také vydrží danému maturantovi i na další příležitosti. U dívek se pro zkouškou dospělosti nejvíce hodí logicky šaty. Pánové si musí většinou vybrat nějaký oblek, který jim bude sedět přímo na míru. Tato volba je ovšem většinou velmi složitá.

Jaký oblek je tedy na maturitu optimální?

Určitě hezky vypadají jednobarevné obleky. Ty je možné kombinovat s celou řadou košilí a dalších doplňků patřícím ke stylovému společenskému oblečení. Asi nejvíce se volí oblek černé barvy. Ten je fakticky neutrální a není problém jej využít nejen na maturitu, ale i pro další příležitosti typu svateb, pohřbů anebo jiných společenských událostí. Nemáte-li ale rádi takto smutné obleky, pak si můžete klidně vybrat i jinou barvu, jež taktéž bude relativně neutrální a při různých příležitostech nezklame. Na maturitu obzvlášť se může hodit oblek šedý. Ten zcela jistě nezkazí dojem u zkoušky dospělosti a též mladého člověka určitě více oživí.

Patříte-li ale spíše mezi ty, kteří se nebojí experimentovat, můžete jít klidně i do károvaných obleků typických různými proužky. Tyto obleky určitě také nevypadají zle, ale jejich multifunkční využití se stává jakousi utopií. Jedná-li se ale pouze o zkoušku dospělosti, pak byste neměli nijak urazit. Pozor byste si měli dát zejména na to, aby váš oblek nevypadal ve finále jako pyžamo. Jestliže chcete spíše vydráždit maturitní komisi, pak vsaďte na barvy. Tento ne příliš ortodoxní přístup se ale příliš nedoporučuje. U maturity je vhodnější držet se spíše při zdi a snažit se na sebe co možná nejméně upozorňovat. Popravdě řečeno, v případech jednobarevných sak ale špatně neuděláte. Třeba takový tmavomodrý oblek doplněný o bílou košili a modrou kravatu určitě neuškodí. To samé přitom platí i v jiné barevné podobě. Určitě ale nevolte křiklavé červené barevné varianty.