Jaro klepe na dveře, nejvyšší čas navštívit zahradnictví

magazinzeny.cz

Také už se nemůžete dočkat jara? Brzy se dočkáte! Zahradní práce již začaly, stříhání stromů je v plném proudu a vy se tak můžete zamyslet nad tím, čím obohatíte vaší zahradu, terasu nebo balkón.

Připravili jsme si pro vás několik typů na rostliny, které potěší po dlouhé zimě každého a neměly by chybět na vaší zahradě.

Petrklíč, nebo-li Primule
Tato nádherná rostlinka, která nám dělá radost každé jaro svými květy má v současné době již téměř 500 kultivarů. Můžete si s ní udělat radost i v bytě, ale pokud chcete, aby vám kvetla delší dobu, tak jí vysaďte do truhlíku, nebo přímo na záhon. Petrklíč je několikaletá rostlina a pokud se vám podaří jich vysadit několik u sebe, tak vám na jaře můžou vytvořit krásný koberec pestrobarevných květů.

Hyacint
Další posel jara nabízí velké květy s různorodými barvami. Tato cibulovina může posloužit jako podsadba vzrostlých stromů, obohacení trávníku svými květy, nebo jako ozdoba doma nebo na terase v květináči. Hyacinty silně a příjemné voní a patří tak k dalším oblíbeným jarním rostlinám. Výhodou cibulovin je i to, že se sami můžou množit dceřinými cibulkami.

Modřenec
Další fantastická cibulovina přinášející modrou záplavu na zahradě. Jako speciální tip vám můžeme doporučit jejich vysazení v hojném počtu do tvaru prstence, nebo jako předěl části zahrady. Uvidíte, že pokud se vám podaří vysadit Modřence ve správném počtu, tak budete příjemně překvapeni nejen jejich krásou, ale i estetickým přínosem pro zahradní architekturu na konci zimy.

Pokud si říkáte, kde můžete tyto květoucí skvosty koupit, tak stačí navštívit dobré zahradnictví. Ve správném zahradním centru vám nabídnou širokou paletu různých kultivarů, nabídnou i další rostliny a hlavně pomůžou s výběrem a poradí, co rostlina přesně potřebuje za stanoviště a pro svůj růst.