Je solárko škodlivé?

magazinzeny.cz

Zlatavá pokožka, krásné opálení po celý rok, to je sen každé ženy. Sluníčko však svítí pouze v létě (pokud nežijete někde v cizině) a tak mnohdy opálení po celý rok nebývá vůbec snadné. V dnešní době existuje spousta solárních studií, kde můžete opálení po celý rok získat. Ovšem mnoho odborníků poukazuje na to, že solárium není úplně zdravé a bezpečné, je tomu skutečně tak? Opravdu je solárium tak moc škodlivé, jak jej odpůrci nazývají a označují? Nebo to až tak horké nebude?

Hlavně dodržovat bezpečnost

Solárium je do jisté míry bezpečné, ovšem je potřeba dodržovat určitá pravidla a určité rady, které vám dá personál, který solária obsluhuje, nebo si je můžete najít kdekoliv na internetu. Solária jsou relativně bezpečná ve chvílích, kdy používáte kvalitní solární kosmetiku. Nikdy se nepoužívá běžná kosmetika, která chrání proti slunci, jelikož je to úplně něco jiného a do solária se nechodí bez jakékoliv ochrany těla. Rovněž to se solárkováním není dobré přehánět, za bezpečné se považuje padesát vstupů do solária za jeden rok. Více už škodí zdraví.

Solárium je horizontální či vertikální, je dobré to střídat, protože se neopálíte tak dobře, pokud budete využívat jen jedno solárium. V soláriu mějte na očích vždy ochranné brýle, hrozí, že si poraníte sítnici, pokud je nebudete mít, nebo se můžete spálit.

Hlídejte sebe i své tělo

Solárium zvyšuje riziko rakoviny kůže, ovšem když budete dodržovat pravidla, nic zásadního by se stát nemělo. Navíc, ani sluníčko není úplně stoprocentně bezpečné. Pokud však máte opravdu ze solária obavy, můžete navštívit dermatologa či kožního lékaře, který vyšetří vaši pokožku a zjistí, zda je vaše kůže v pořádku, zda se znaménka nezvětšují a podobně. Solárium tedy ano, ovšem střídmě, mezi opalovacími cykly dodržujte přestávku a to ideálně čtyři týdny. Pokud budete dodržovat tyto a výše zmíněná pravidla, budete navštěvovat jen ty nejlepší solária, neměli byste se mít, čeho bát.