Jednoduchá cesta ke kvalitnímu vzduchu u vás doma 2/2

magazinzeny.cz

Zhoršená kvalita ovzduší se odráží na našem zdraví. Příjem kyslíku je nezbytný pro růst, údržbu a detoxikaci, ale v mnoha oblastech lidé trpí nízkou úrovní kyslíku a vysokou úrovní škodlivých látek. Chcete-li zvýšit osobní příjem kyslíku, pijte čistou vodu a zeleninové šťávy, jezte potraviny bohaté na vodu, tedy ovoce a zeleninu a dopřejte si více pohybu. Pro čistý vzduch doma přinášíme několik praktických kroků.

Bezpečné čistící prostředky

Vůně používané ve většině osvěžovačů vzduchu, pracích prostředcích a změkčovadlech se skládají z mnoha chemických látek, které nemusí být uvedeny na etiketách výrobků. Abyste zabránili nebezpečí, které představují třeba ftaláty, které narušují hormony, upusťte od používaní kupovaných produktů a zaměřte se na čistící prostředky, které voní přirozeně. Při úklidu si bohatě vystačíte s citronovou šťávou či jedlou sodou.

Generátory záporných iontů

Tyto generátory přeměňují elektrony v okolním vzduchu, aby se nabily záporným nábojem. Záporně nabité částice se přirozeně vyskytují v uklidňujících místech, jako jsou lesy či pláže, naopak ve městě jich moc nenajdete.