Jídlo, po kterém zhubnete

magazinzeny.cz

Tuk nás udržuje v teple, chrání nás a pomáhá organismu. Ale příliš mnoho dobré věci může být špatné. Pokud se snažíte zatočit se svými špíčky, měli byste do svého jídelníčku zahrnout tyto potraviny:

Bobule
Možná víte, že vláknina je kouzelným lékem na hubnutí. Pomáhá vám cítit se v průběhu dne spokojení a též pryč od lednice. Ale možná nevíte, že právě bobule jsou vynikajícím zdrojem vlákniny. Maliny jsou královnou vlákniny s 8 g na hrnek. Ostružiny mají v těsném závěsu 7,4 g a borůvky mají 3,5 g.

Krůta
Tento pták má ze všech živočichů nejméně kalorií. Stejně jako mléčné výrobky obsahuje aminokyselinu leucin, což může hrát roli při zachování svalové hmoty při hubnutí, pomáhá metabolismu pracovat na plné otáčky. Protein je navíc sytější než tuky a sacharidy.

Arašídy
Je ironií, že arašídy milují silní sloni, když bojují proti přibývání na váze, zpomalují nárůst hladiny krevního cukru a snižují hlad. Jedna studie z Purdue University zjistila, že lidé, kteří si ke své dietě přidali 500 kalorií oříšků po dobu 3 týdnů, nepozorovali téměř žádné změny v tělesné hmotnosti a zjistili 24% pokles triglyderidů – tuky v krvi, které souvisí s onemocněním srdce. Výzkumník Rick Mattles, Ph.D. Říká, že sytící schopnost arašídů pomáhá lidem méně jíst.

Nízkotučný jogurt
Na rovinu, nízkotučný jogurt je jedním z nejlepších zdrojů vápníku – minerál, který může bojovat s tukem. Podle Michaela B. Zemela, Ph.D., ředitele Ústavu výživy v Tennessee, není schopný vápník zabránit ukládání tuku, nicméně denní přísun vápníku pomáhá efektivně spalovat tuk. Stejně jako krocan a další mléčné výrobky je nízkotučný jogurt zdrojem leucinu, který pomáhá v boji proti tuku.

Cereálie ke snídani
Posílení vlákniny a poskytnutí méně kalorií z tuků než z populárních běžných snídaní, může pomoci ke zeštíhlení. Studie z magazínu Americké dietetické asociace zjistila, že ženy které jedly cereálie, měly o 30% větší pravděpodobnost, že nebudou obézní než ty, kteří jedly ostatní běžné typy snídaně.