Jóga pro těhotné – pro zdravé těhotenství

magazinzeny.cz

Pro ženy, které mají zájem o relaxační aktivity v průběhu těhotenství, je nejbezpečnější volbou jóga. Jóga pro těhotné je dobrou volbou užít si skvělý čas s vaším nadcházejícím dítětem. Jóga pro vás bude příslušná hned z několika možných důvodů.

Jóga je především o dýchacích technikách. Reguluje čerpání krve prostřednictvím jednoduchých nadechovacích a vydechovacích cvičení, které pomáhají dítěti v děloze. Díky tomu se cítí v pohodě i žena, je uvolněná, klidná, její tělo i její mysl jsou šťastné. Žena je tak blíže propojená s celým světem. Reguluje tak těhotenský stres.

V případě že jste nikdy dříve jógu nepraktikovali, bude lepší, když si vezmete na pomoc kamaráda či kamarádku, která jógu již cvičí, aby vás učili. To vám pomůže zbavit se frustrace a přiblíží vás to k jádru cvičení. Taktéž skvělé by bylo navštěvování kurzů jógy, zejména pro těhotné ženy, protože budete cvičit s podobně naladěnými ženami.

Když se rozhodnete cvičit jógu, musíte si uvědomit, že je pro vás lepší vyvarovat se cvikům, které přináší natažení svalů a to zejména těch břišních. Tam je větší šance, že by se něco přetrhlo. Vyvarujte se i cvičení na zádech, protože se může snížit průtok krve do dělohy a to může způsobit vážné problémy.

Takže, pokud je vaším cílem udržet se fit a vyrýsovat svojí postavu, je perfektní volbou cvičení jógy. Jógu ocení ti z vás, kteří chtějí mír mysli, klidnou a uvolněnou atmosféru v průběhu těhotenství.

Cvičení jógy v průběhu těhotenství vás bude držet co nejdál od stresujících záležitostí, které mohou mít na vás a na vaše dítě v děloze vliv. Navíc vídání ostatních budoucích matek může vytvořit nová přátelství.