Kam v zimě za teplem?

magazinzeny.cz

Zima je v našich končinách nejenom dlouhá, ale s výjimkou hor i nepříjemná a depresivní. Proto není divu, že čím dál více Čechů přemýšlí nad tím, že si alespoň na týden vyrazí za teplem. Které lokality jsou zajímavé a nezruinují vám peněženku?

Egypt

Slunce, pláže, krásné moře a podmořský svět, teplé bazeny a exotická kultura. To všechno nabízí úžasná dovolená Egypt. Tato země je cenově dostupná, proto se právem stala rájem českých dovolenkářů. Egypt navíc poskytuje nejenom koupání a opalování, ale také výlety za poznáním. Nikdo by si neměl nechat ujít plavbu po Nilu, návštěvu nejznámějších pyramid nebo výlet do pouště.

Kanárské ostrovy

Další velmi zajímavou lokalitou jsou Kanárské ostrovy. Ty nabízejí hned několik ostrovů, přičemž mezi nejoblíbenější patří Fuerteventura, La Palma, Grand Canaria a Tenerife. Kanáry, jak se ostrovům zkráceně říká, nabízejí celoročně příjemné klima a možnost koupání.Návštěva Kanárských ostrovů vás vyjde o trochu dráže, než pobyt v Egyptě. Ovšem cenu můžete vychytat, jestliže budete hledat last minute dovolenou.

Autem na jih Evropy

Jižní Španělsko sice nenabízí takové teplo, jako Egypt nebo Kanárské ostrovy, přesto je zde počasí v zimě o hodně příjemnější, než v tuzemsku. Navíc tam můžete dojet po vlastní ose autem. Pokud tedy máte chuť na trochu dobrodružství, je to určitě zajímavá varianta. Nehledě na to, že ji můžete spojit s poznáváním dalších zemí, které budete projíždět.

Nezapomeňte se pojistit

Ať již se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, vždy je důležité uzavřít pojištění na cesty. Vzhledem k tomu, že se jedná o komerční produkt, můžete získat opravdu výhodné cestovní pojištění. Toto pojištění kryje rizika spojená s náklady na léčení, které můžou v důsledku nemoci nebo úrazu potkat každého člověka. Opatrnost je určitě důležitá, ale nemůže vás ochránit před bakteriemi, viry a různými dalšími zdravotními komplikacemi!

Reklamní článek