Kde děláme chyby při hubnutí?

magazinzeny.cz

Ani snad nelze spočítat, kolik existuje všech možných diet a způsobu stravování za účelem zbavení se přebytečných kil. Určitě jste taktéž nějaké vyzkoušeli, ale ne vždy byl výsledek uspokojivý. Každý jsme totiž jedinečný a máme i jedinečné potřeby. Na drastické metody hubnutí zapomeňte, ty napáchají více škody než užitku. Nelze totiž očekávat zázraky za pár dní. Hubnutí je dlouhodobý proces, který vyžaduje disciplínu a trpělivost. To bývá nejčastější chyba, které se v přístupu k hubnutí objevují. Čemu dalšímu se vyhýbat?

Největším nepřítelem hubnutí je nepravidelná strava. Pokud budete řešit přebytečná kila „nežráním“, docílíte toho, že až vás hlad dožene a najíte se, svá kila přiberete hned zpět. Zajisté jste již slyšeli o jo-jo efektu. Klíčem k úspěchu je jíst málo, ale často. Nepřejídejte se, dopřejte si, na co máte chuť, ale v malém množství. Zakomponujte do svého jídelníčku i ovoce a zeleninu. Zdravá výživa je při hubnutí důležitá, jinak by tělo mohlo utrpět šok.

Důvěřujte svému instinktu a nevěřte tomu, co se píše v časopisech. Zákeřné reklamy nabízející zázračné pilulky a speciální diety jdou na ruku všem ženám, které se trápí ze své postavy. Vše je jen byznys, který se snaží vydělat na zoufalosti žen a o jejich postavu mu ve skutečnosti nejde.

Je rozšířeným mýtem, že je zapotřebí eliminovat tuk. Naopak je totiž tuk velice důležitý při hubnutí. Nesahejte tedy po potravinách s 0% tukem. Objem tuku v naší stravě je zajisté zapotřebí snížit, ale určitě ne vyloučit.

Na závěr je zapotřebí zdůraznit, že naše výsledná postava není jen o stravování. Důležitý je i pravidelný pohyb, takže pokud to myslíte s hubnutím vážně, určitě si na nějaký sport čas najdete.