Kdy odpustit nevěru a kdy ne

magazinzeny.cz

Nevěra patří mezi poměrně nepříjemné a stěžejní záležitosti v jakémkoli vztahu. Někteří lidé jsou ochotni ji odpustit a jiní naopak striktně trvají na tom, že se jedná o konec vztahu. Mezi oběma póly je poměrně křehká hranice, již se dá odhadnout jen velmi složitě.

I přesto lze ale říct, že není problém nevěru za určitých okolností opravdu odpustit. Zmapujme tedy vztah dvou lidí z hlediska jejich nevěry a pokusme se přesně poukázat na situace, kdy je ještě nevěra odpustitelná a kdy naopak dochází ke konečnému narušení vztahu, jenž je odsouzen k zániku.

Opilost neomlouvá

Při nevěře velmi často hraje hlavní roli opilost. Jednat se přitom může jak o opilého muže, tak i o alkoholem omámenou ženu, která hledá útěchu v náručí někoho jiného než svého partnera. I když se někdo opije, automaticky rozhodně nemusí být nevěrný. Omlouvat nevěru přemírou alkoholu je poněkud alibistické. Na pohlavní styk se musí člověk alespoň trochu soustředit a v případě maximální možné opilosti to prostě a jednoduše není možné.

Momentální poblouznění je omluvitelné

U mnohých lidí se mluví o takzvaném momentálním poblouznění osobou, která je přitahuje. To se může stát a někdy skutečně člověka může někdo nový maximálně okouzlit. V této situaci se jedná často o nevěru na jednu noc anebo o nevěru, která spočívá pouze v jemných projevech náklonnosti typu líbání a podobně. Určitě lze říct, že se jedná o nejlépe odpustitelnou nevěru, která není až tolik závažná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stojí zato popřemýšlet o tom, jak se v takovémto případě jako zhrzený partner zachovat.

Opakovaná nevěra známkou ukončení vztahu

Je-li nevěra několikanásobně opakována, určitě je zapotřebí si sednout a vše s partnerem rozebrat. Většinou se ale jedná o moment, který je z hlediska nevěry konečný a rozhodně neodpustitelný. Každopádně je ale zapotřebí všechno předem rozebrat a zjistit, jak to vlastně se vztahem bude. Konečné řešení je vždy na obou dvou partnerech.