Kdy začít společně bydlet?

magazinzeny.cz

Společné bydlení je velký krok, který ve vztahu učiníte a uděláte. Musí se to pořádně promyslet a pořádně zvážit. Společné bydlení je vždycky o tom, že pustíte své bydlení a nastěhujete se do většího bytu, nebo se vy přestěhujete k partnerovi, nebo partner k vám.

Když se přestěhuje partner k vám, je to asi lepší, protože vy nepouštíte byt, kdyby došlo k nejhoršímu a to k rozchodu, máte bydlení a nemusíte se stěhovat a narychlo hledat něco nového. Kdy tedy začít společně bydlet? Kdy je ten pravý čas? Na to se pokusíme přijít v následujícím článku.

Přesná definice? Neexistuje.

Asi vás zklameme, ale nikde není psáno, kdy je ten správný čas společně začít bydlet a žít spolu. Každý pár to má jinak, vidí to jinak, cítí to jinak. Někdo s někým chodí čtyři roky a ke společnému bydlení se stále nemají a někdo s někým chodí půl roku a už se k sobě stěhují a dávají si klíče od bytu a vstupují do dalšího kroku ve vztahu. Je to těžké určit, kdy je to správné období, kdy je ten čas. Každý si dělá to, co považuje za vhodné a tak je to správně, když se spálí, je to určité ponaučení pro příští vztah a příští rozhodování. V odborném článku jsem četla, že každé tři roky by měl pár udělat nějakou výraznou změnu ve svém vztahu. Jinak prý vztah bude stagnovat a spadat do stereotypu.

Vzorec nefunguje pro všechny

Po třech letech stěhování, po dalších třech letech svatba, po dalších třech letech dítě a podobně. No, možná na tom něco bude, ale opravdu musíte dodržovat tříletku? Je to přece jen o tom, jak to chcete a cítíte vy. Rozhodně je dobré nějakou dobu spolu chodit a vzájemně se poznat. Jeďte na dovolenou, přespávejte u sebe navzájem, ať máte alespoň trošku představu o tom, jak se budete snášet a jaké to bude. Je jasné, že úplně přesné to nebude, ale bude to pro vás lepší a vy si tak vyzkoušíte společné bydlení nanečisto. Nenechejte se do společného bydlení zatlačit, až si budete oba s partnerem jistí a opravdu to budete chtít, teprve pak se k sobě sestěhujte a uvažujte o společném bydlení a je jedno jestli to bude za rok, nebo za čtyři roky.