Kladné působení konopného oleje

magazinzeny.cz

Stále více lidí ví, že konopí má také velmi příznivý vliv na naše zdraví. Vždyť v lékárnách či jiných obchodech se setkáme s výrobky, které jej obsahují. Kdo konopí vyzkoušel, zjistil, že skutečně pomáhá. Z tohoto důvodu si dnes povíme o konopném oleji. Tento olej má jemnou zelenou barvu a chutná po oříškách. Nejsou v něm obsaženy žádné psychoaktivní látky, jak by se mohlo zdát. Konopný olej má mnoho důležitých látek potřebných pro náš organismus.

Jaké látky jsou obsaženy v konopí?

Konopný olej se lisuje za studena a jsou na něj zapotřebí semínka konopí. Díky tomu jsou v konopném oleji jsou obsaženy vitamíny i minerály jakými jsou: zinek, železo, hořčík, vápník, selen. Dále obsahuje proteiny a také sacharidy. Nechybí v něm i dnes velmi diskutované a důležité omega tři mastné kyseliny: omega 3 a 6. Vyskytuje se v něm rovněž vysoké množství vitamínu E.

Na co je možné konopný olej využít?

Jeho veliké využití je známé především v kosmetickém průmyslu. Tvrdí se, že konopný olej zpomaluje procesy stárnutí, je protizánětlivý, regenerační a antibakteriální. Pleť je možné konopným olejem hydratovat. Vyzkoušejte jej třeba i vy a poznejte, zda budete mít opravdu vláčnou a jemnou pleť, jak se můžeme z dozvědět z mnohých médií. Měl by také snížit tvorbu vrásek, posílit nehty, vlasy a kůži. Na pokožku prý působí kladně, zejména na tu s akné, lupénkou nebo s atopickým exémem.

Konopný olej můžete využít také v potravinářství. Je vhodný zejména do studené kuchyně např. při přípravě salátů či zálivek.

V neposlední řadě se také tvrdí, že může ovlivnit i zdravotní stav. Některé, námi neověřené, studie uvádí, že by měl olej z konopí velmi dobře působit na imunitní systém i metabolismus. Podle těchto studií může uvolnit ztuhlé svaly a klouby. Kladné působení má prý také na ledviny a oči. Snad působí i proti zácpě a pro správnou funkci střev. V alternativní léčbě se využívá pro podporu hojení ran. Má prý také protirakovinné účinky.

Lze jej brát také preventivně. Doporučuje se výkonným sportovcům, těhotným ženám ale i dětem.

Co dodat na závěr?

Pokud byste si rády dopřávaly konopný olej, stačí jedna čajová lžička oleje jednou za den. Lze ho využívat samostatně nebo jej kombinovat. Sama jsem delší dobu přemýšlela nad koupi konopného oleje. Po důkladném prostudování a jeho širokých účincích jsem přesvědčená, že olej by mohl pomoci nejen mě, ale také mým blízkým, kamarádům či známým.

Placený reklamní článek