Koupání bez chloru? Zahradní koupací jezírko!

magazinzeny.cz

Chlor rozhodně nepatří mezi přípravky, které by našemu organismu prospívaly. Ačkoliv se s ním setkáváme na každém kroku, tak je v našem zájmu, abychom ho co nejvíce eliminovali!

Chlorovaná pitná voda je zbavená všech škodlivých bakterií a mikroorganismů a díky tomu se snížila nemocnost obyvatel vyspělého světa. Jenže již se příliš neví, že chlor nemá příznivý účinek například na lidský zrak. Z tohoto důvodu by lidé, kteří mají zhoršený zrak, měli pít vodu z jiných zdrojů. Nejinak je tomu s vlivem chloru na lidskou pokožku. Se vzrůstajícím počtem alergií se objevuje i čím dál více reakcí na delší pobyt v chlorované vodě.

Koupací jezírko
Proto pokud máte zahradu a toužíte po vlastním koupání, měli byste se zamyslet nad tím, zda chcete jít cestou masové konzumace chloru a pořídit si nafukovací, nebo laminátový bazén, kde se cpe chlor horem dolem jen proto, aby zůstala zachována „nezávadná“ voda. Jenže jak jsme si již řekli, tak nezávadná voda je pouze voda z přirozených zdrojů bez jakékoliv chemické úpravy! Proto jedinou volbou, která umožňuje zdravý životní styl, je koupací jezírko!

Díky tomuto rozhodnutí získáte jedinečnou možnost obohatit svoji zahradu nejenom o přírodní koupání, ale i vodní svět plný kouzel. Můžete si udělat různá zelená zákoutí, kamenné hráze, vodopády a potůčky. Vytvoříte si tak úžasné relaxační místo, kde můžete trávit volný čas, odpočívat po práci, ochladit se v horkém letním dnu, nebo meditovat a cvičit jógu!

Koupací jezírko si tak může pořídit každý, kdo se nenechá oblbnout reklamou na chlorovaný život! Navíc tak umožníte i ve městech udržet ekologickou rovnováhu a vytvoříte prostor pro rostliny a živočichy, kteří ke svému životu potřebují přirozené a čisté vodní prostředí. A to se prostě počítá….