Kouřím marihuanu – jsem drogově závislá?

magazinzeny.cz

Drogy se rozdělují na několik kategorií, několik druhů a podobně. Základ je však to, že to jsou drogy a ty jsou škodlivé, ať už jsou jakékoliv a jakéhokoliv druhu. Drogy jsou pro lidi velmi nebezpečné a zdraví hodně škodlivé. Mnoho lidí však marihuanu nepovažuje za drogy, je to podle nich něco jako cigareta, což je přece běžné v dnešní době. Ať má každý na marihuanu názor jakýkoliv, pěstování konopí je u nás možné, ovšem ve chvíli kdy začnete rostlinu sušit a prodávat je to trestné a nelegální. Co však člověk, který marihuanu kouří? Je ten člověk drogově závislý?

Marihuana je krok k tvrdým drogám

Asi je to věc názoru a pohledu na věc. V některých případech však kouření marihuany je jen začátek k jiným drogám, k daleko více tvrdším drogám jako pervitin, extáze, kokain, heroin a podobně. Poté si najdete, určité přátelé, kteří také kouří marihuanu, popřípadě berou tvrdší drogy. Budou vám nabízet, ať vyzkoušíte, že je to ještě lepší než marihuana. Možná se nenecháte zlomit jednou, dvakrát, třikrát, ale přijde chvíle, kdy odolat nemusíte, jednou vyzkoušíte a pak vás to dostane. A z „obyčejného kouření marihuany“ se z vás stane jedinec, závislý na tvrdých drogách.

Jsem fakt závislá?

Ovšem existují také lidé, kteří opravdu jen kouří marihuanu a k tvrdým drogám se nepřiblíží. Jsou takoví lidé drogově závislí? Asi záleží na pohledu člověka. Odborník by takovéto lidi asi za drogově závislé označil, ale vždy je to na subjektivním pohledu lidí. Někomu se cigarety hnusí a odsuzuje je, někomu přijde, že cigarety jsou naprosto v pořádku, jsou běžnou součástí jejich života. Tak jako cigarety, i marihuana je látka, která škodí lidskému organismu a neprospívá mu. Proto byste kouřit marihuanu neměli, není to pro tělo a organismus nic dobrého a nic prospěšného. A jestli jste nebo nejste drogově závislí? Odborníci tvrdí, že ano, takže podle nich člověk, který kouří marihuanu, drogově závislý je.