Krmení ptáčků

magazinzeny.cz

Jakmile se objeví sníh, je čas, kdybychom měli pomoci naším zvířecím kamarádům, ptáčkům. Právě ti nemají možnost dostat se k potravě, která je pod bílým kobercem. Jenže aby byli ptáčci šťastní, je třeba vědět, jak správně na to.

Důležité je kvalitní krmítko, které by mělo být chráně stříškou proti větru či dešti. Je dobré umístit krmítko někam do závětří, aby jim potrava nebyla odfouknutá. O krmítko je třeba starat se a odklízet trus, jinak hrozí množení infekcí a plísní.

Krmítko je třeba umístit na místo, které bude pro ptáčky bezpečné. Vyhněte se místům, kam mohou kočky a jiní. Je lepší umístit krmítko i mimo dosah lidského obydlí, které je může plašit.

Je třeba myslet na to, že ptáčci potřebují přikrmovat až tehdy kdy je mráz a sníh a nemají možnost dostat se k hmyzu a bobulím. Z kraje zimy přikrmujeme jen lehce a více krmíme při hlubších mrazech.

V krmítku ptáčkové nejvíce ocení sypané zrní a semena – slunečnicová, lněná, sezamová, řepková. Vhodné jsou i jakékoliv ořechy, které můžete nadrtit. Vhod přijdou i ovesné vločky, strouhaná zelenina/ooce. Vhodná je i půlka jablka.

Nevhodné jsou zkažené potraviny. Často rozšířené je i podávání drobků z pečiva, nicméně sůl a další prvky v pečivu jim vadí. Podobně jim ublížíte i těstovinami.