Kvalitní podprsenka pro vaše zdraví

magazinzeny.cz

Spodní prádlo má přímý kontakt s pokožkou, proto je důležité se při výběru zaměřit na jeho pohodlnost. Vybíráte-li si kalhotky, volte je z příjemného materiálu. Podstatný je i vyhovující tvar. Složitější je vybrat vhodnou podprsenku.

Vybírejte přesnou velikost
Podprsenka by vám měla vždy dobře padnout. Pro vaše maximální pohodlí, ale i zdraví je důležité, aby nebyla větší ani menší. Jen s podprsenkou vhodné velikosti docílíte dokonalé podpory prsou. A jak se dobrat potřebné velikosti podprsenky? Je to jednoduché. Zjistíte ji během chvíle a jedinou pomůckou, kterou potřebujete, je krejčovský metr. Je nutné znát hodnoty obvodu pod prsy a obvodu přes prsa. U rozměru pod prsy odečtěte od hodnoty 5 až 10 cm (kvůli elasticitě podprsenky).

Výběr podprsenky podle příležitosti
Každá žena má zpravidla ve svém šatníku více druhů podprsenek a používá je podle příležitosti. Pro každodenní účely se nejlépe hodí univerzální (klasické) podprsenky. Chcete-li si zajistit větší pohodlí, volte bezešvé podprsenky. Sportujete-li, berte si na sport speciální podprsenku určenou pro tyto účely. Jsou pohodlnější, nezarývají se do žeber a kvalitní sportovní podprsenka je vyrobená z funkčního materiálu. Existují i speciální těhotenské a mateřské podprsenky a z dalších druhů si ještě uveďme např. podprsenky push-up, samodržící, gelové, s kosticemi, zmenšující atd.

Co způsobují nevhodné podprsenky?
Zdá se vám zbytečné věnovat nadměrnou péči výběru podprsenky? Věřte, že to má své opodstatnění. Nevhodně zvolené podprsenky mají dopad na zdraví ženy. Nepříznivě ovlivňují tvar prsou a způsobují jejich různé deformity, ale negativní dopad nemají pouze na prsa, ale nošení nevhodné podprsenky může způsobit i bolesti zad, dýchací problémy, kožní potíže atd.

Placený reklamní článek