Kvalitní spánek ovlivňuje nejenom matrace, ale i lamelový rošt

magazinzeny.cz

 Díky větší osvětě již někteří lidé vědí, že ke kvalitnímu spánku potřebují matraci, jenž splňuje určité parametry. Jenže málokdo si uvědomuje, že u matrace to nekončí. Důležitý je také lamelový rošt, který slouží jako podklad pod matraci.

Proč lamelový rošt

Lamelové rošty, pokud splňují požadavky na zdravý spánek, jsou vybavené úzkými lamelami. Ty v kombinaci s matrací zajišťují optimální reakci po ulehnutí. Kde je potřeba, tam pomáhají změkčit a odpružit matraci, zrovna tak dokážou podpořit protitlak v nejvíce namáhané části postele.

Lamelové rošty se vyrábějí buď standardně pevné nebo polohovatelné. Polohovat se můžou v oblastech hlavy nebo nohou, čehož můžete využít při různých zdravotních problémech. Zvednutí roštu a tedy i matrace pod hlavou často využívají lidé s refluxní chorobou jícnu. Tím eliminují riziko vracení žaludečních šťáv do jícnu během spánku nebo odpočinku na posteli.
Další využití polohování roštu je při problémech s krční páteří a u bolestí zad. Zvednutý lamelový rošt v oblasti nohou může zase ulevit při potížích s křečovými žilami.

Lamelový rošt a matrace se musí doplňovat

Pří výběru matrace a lamelového roštu se musí vždy zohlednit jejich vlastnosti, aby dokázaly efektivně působit a nešly proti sobě. Jako příklad nevhodného výběru může posloužit pěnová matrace položená na lamelový rošt s velkými mezerami. Zde dochází k velkému prohýbaní a tedy nevhodnému matrace. To samé platí o taštičkové matraci s malým průměrem pružin.

Vzhledem k tomu, že existuje mnoho různých výrobků, před jejich nákupem se vždy důsledně informujte o tom, zda se k sobě hodí. To platí jak s ohledem na jejich životnost, tak hlavně kvalitu spánku. V této souvislosti byste neměli zapomenout ani na to, že se vyrábějí matrace, které se nesmějí ohýbat!

Na úplný závěr vám prozradíme, že pokud chcete opravdu vysoký komfort, můžete si pořídit elektricky ovládaný polohovatelný lamelový rošt. Ten ocení i starší a nemocní lidé. Stačí zmáčknout tlačítko a každý si může nastavit polohu, která mu vyhovuje. Při výběru je nutné si dávat pozor na hlučnost motoru, který ovládá nastavení polohy. Myslete také na to, že některá postel nemusí mít na motorek pod lamelovým roštem dostatek místa.

 

Reklamní článek