Líbí se mi ženatý kolega – mám ho sbalit?

magazinzeny.cz

Vztahy obecně jsou hodně komplikované a je potřeba vynaložit hodně úsilí a hodně kompromisu. Navíc vztahy na pracovišti jsou ještě o to složitější. Sice ze začátku to možná vypadá jako idylka, vidíte se neustále, jste spolu celý den v práci, což v první fázi zamilovanosti je to nejlepší.

Ovšem pak, kdy se něco nepovede, jste pohádaní, zlobíte se na sebe navzájem, je to hodně špatné, protože mnoho lidí je rádo, že si odpočine v práci, od partnera získá odstup. To vy se s ním vidíte pravidelně. A navíc, líbí se vám váš kolega, ale ouha, on je ženatý. Co s tím? Sbalit jej, nebo ho nechat na pokoji?

Ženatý kolega je vždycky tak trošku problém

Ženatý kolega je těžký oříšek a jsou různé názory na to, zda takovéhoto kolegu, který se vám líbí sbalit, nebo jej nechat na pokoji. Asi každá žena by vám k tomu řekla svůj názor, mnoho lidí odsuzuje někoho, kdo balí a svádí ženaté muže, někdo zase zastává názor, že pokud ten muž miluje svou manželku, odolá a věrný své ženě zůstane. No, názory jsou různé a můj názor je takový, že kdybych věděla, že dotyčný je ženatý, dávala bych od něj ruce pryč. Zastávám názor, že to co udělám druhým, se stane někdy v životě i mě. Takže pro jistotu a klidné svědomí.

Lásce se v mnoha případech nedá poručit

Ovšem jsou páry, které se do sebe zamilují, a jeden z nich je ženatý. Rozvedou se, společně začnou žít nový život a všichni jsou spokojeni a nadšeni. To je však velmi málo případů, s tím je potřeba počítat. Pokud si chcete jen nevinně zaflirtovat, případně si užít románek, pak ženatý kolega nemusí být problém. Vždy si to však musíte pořádně rozmyslet i následky, které mohou vzniknout. Například se to provalí jak u partnera doma, tak u vás v práci. Plno lidí vás odsoudí, pokud je to šéf, budete vypadat jako kariéristka a zlatokopka. Navíc, co když se váš ženatý kolega do vás zamiluje? Vy s ním chcete strávit „nevinný románek“, ale on se zamiluje. Co pak budete dělat? Je potřeba si to pořádně rozmyslet, myslet na rizika, na potíže a teprve pak začít jednat.