Mužský penis se představuje

magazinzeny.cz

Pro mnoho žen je penis velkou záhadou. Jak vlastně funguje? Jaké jsou běžné velikosti penisů? Podívejme se více na zoubek mužské chloubě, symbol mužství, který mnohdy řídí veškeré dění na světě.

Hlavní část penisu tvoří houbovitá tkáň, známá jako topořivá tělíska, díky kterým dochází k jeho ztopoření. Na vrcholu pohlavního údu se nachází žalud, který obsahuje velice mnoho nervových zakončení a je chráněn jemnou kožní řasou – předkožkou. Varlata jsou část penisu, kde vznikají spermie.

Mezi nejčastější mylné představy o mužském penisu patří, že má uvnitř kost(i). Přestože v živočišné říši tomu tak skutečně je (např. u primátů i psů), penis mužů žádnou kost neobsahuje. I tak se můžete dočíst o zlomení penisu – jedná se o bolestivý sexuální úraz, který doprovází slyšitelá rána. Nejčastěji ke zlomení dochází při poloze “jízdmo”, kdy partnerka sedí na muži tváří v tvář. Může dojít k velice bolestivému povolení vazivového pouzdra penisu a výsledkem je oteklý fialový penis. Penis je zkrátka velice citlivý orgán, který vyžaduje opatrnost.

Muži po celém světě řeší délku penisu. Podívejme se tedy na několik důležitých čísel, které i nám, ženám, pomohou pochopit, jak to s těmi velikostmi opravdu je – když vynecháme fakt, že na velikosti doopravdy nezáleží:

– nejmenší penis: 1,15 cm

– největší zaznamenaný penis: 33 cm

– průměrná délka / průměr v klidovém stavu: 8,9 / 3,2 cm

– průměrná délka / průměr ve ztopořeném stavu: 12,9 / 4 cm