Mylné představy o hubnutí

magazinzeny.cz

Existuje několik nedorozumění o tom, co je pro nás zdravé a po čem zhubneme. Mýty o hubnutí jsou velice rozšířené a mnoho žen propadne pasti těchto mýtů. Podívejme se na ty nejběžnější klamy, které nejen ženské pokolení provází.

Děti potřebují zhubnout, aby nebyly obézní
Výzkumníci nedávno ve studii objevili, že děti mohou vyrůst z obezity v průběhu puberty, aniž by bylo nutné hubnutí. Výzkum se přitom nezaměřoval jen na váhu, ale na celkový body mass index, nebo-li BMI. Výzkumníci došli k závěru, že dítě s vysokým BMI nemusí být nutně obézní.

Pokud je někdo tlustý, není fit

Studie provedená v roce 2012 prokázala, že celkový zdravotní stav závisí nejen na hmotnosti osoby ale i na fyzčce. Studie naznačuje, že všichni lidé mají stejné riziko rakoviny i srdečních chorob, ať už jsou obézní či nikoliv. Důležitou hraje druh tuku a jeho umístění. Břišní tuk je mnohem škodlivější než-li tuk nacházející se pod povrchem kůže.

Jíst se může, co chceme, zhubneme cvičením

Je mnohem snazší nabrat nové kalorie, než je spálit. Například kalorie z plechovky sody, kterou vypijete za pár minutek, spálíte při cvičení v délce půl hodiny. Kontrola toho, co jíme, je stále nejúčinnější způsob, jak zabránit přebytečné hmotnosti.

Cvičení je vhodné dlouhé, ale nízké intenzity

Fitness experti chtějí vyvrátit teorii, že dlouhé aerobní cvičení s nízkou intenzitou má lepší výsledky, než intenzivní tréninky. Při nízké intenzitě cvičení je tělo schopné efektivně spalovat pouze tuk, ale nikoliv uhlohydráty. Na druhou stranu, vysoká intenzita cvičení je schopna spalovat celkové kalorie. Proto je nejlepší kombinovat oba typy cvičení.

Konzumace potravin bohatých na bílkoviny je nejúčinnější způsob, jak držet kalorie na uzdě

Bílkoviny a vláknina jsou živiny, které umožňují žaludku dodat rychlý pocit sytosti. Jezte ovoce, obilí, fazole či zeleninu pro nejlepší výsledky.