Na kocovinu s přírodou

magazinzeny.cz

Vítáme čtenáře a zejména čtenářky v novém roce! K oslavám patří i větší či menší míra alkoholu. Abyste následky včerejšího oslavování co nejlépe ustáli a bylo vám nejen na nový rok, ale i po celý rok dobře, přinášíme tipy na kocovinu. Pomůžeme si bez chemie a ukážeme jednoduché možnosti z přírody.

V případě příznaků kocoviny je důležité doplnit v první řadě tělu tekutiny. Zapomeňte na kávu, která dehydratuje a navíc je kyselá, což již překyselený žaludek ještě více dráždí. Jako první pomoc je sklenice vody. Žaludku pomůže, přidáte-li vymačkaný citron či limetku, případně doslaďte medem.

Nejlepší je pít dostatek vody v průběhu oslav v kombinaci s alkoholem, nebo alespoň velká sklenice před spaním. Tím lze kocovině následující den zcela zabránit.

Máte štěstí, pokud doma máte banány. Dejte si několik banánů, protože vám doplní ztracený draslík a další důležité minerály. Zažívací trakt uklidní a zbavíte se lačného žaludku.

V době zimy ovšem mnozí mají doma k dispozici zázvor. Ten není jen lékem na nachlazení, ale jeho schopnností je i uklidnit podrážděný žaludek. Postup je přitom stejný, jak když si děláte výluh na chřipku. Nastrouhejte několik centimetrů oloupaného zázvoru, chvíli vařte a po vychlazení dochuťte citronem a medem.