Naučte se ve vztahu poděkovat

magazinzeny.cz

Může se to zdát jako banalita, ale klasické poděkování ve vztazích není zase tak běžné. Aby vztah mohl šťastně fungovat, je třeba přestat brát spoustu věcí jako samozřejmost. Nebo jste se jako malí prostě nenaučili poděkovat?

Po nějaké době vztah není takový, jako na začátku. Flirt, randění a milostné poznávání se mění postupně svojí podobu. Krize nastává zejména při společném bydlení, kdy je třeba rozdělit mezi pár společnou péči o domácnost.

Dělba práce v domácnosti přitom patří mezi hlavní důvod konfliktů ve vztahu. Je přitom prokázáno, že ženy vykonávají 2/3 vše domácích prací. Muži mají přirozený odpor k těmto aktivitám a dokáží dělat vše možné, aby se jim vyhnuli.

Výzkumy na párech prokazují, že skutečným důvodem hádek je nedostatek projevovaného vděku. Vyprané prádlo, uvařená večeře či ustlaná postel je pro pány často naprostá samozřejmost a mají spoustu maličkostí, o které se nemusí vůbec starat. Zatímco tedy ignoruje práci, kterou do společného bydlení ženy investují, v ženách postupně sílí negativní pocity, které dříve či později vyjdou navenek a způsobily již nejednu krizi či dokonce rozchod.

Milí muži, čtete náhodu této řádky? Pokud se v nich poznáváte, můžete předejít případným potížím tím, že budete častěji svojí partnerce děkovat za to, že se o vás stará.