Nedostatek peněz aneb bez které kosmetiky se neobejdeme

magazinzeny.cz

Žena se bez kosmetiky neobejde, to je jasné. Mnoho žen se nemaluje, ale péče o pleť a o tělo je důležitá a nesmí se podceňovat. Samozřejmě je dobré a doporučuje se používání kvalitní kosmetiky a kvalitních přípravků. Ovšem co si počít, když na kvalitní kosmetiku nejsou peníze? Je potřeba nejdříve zaplatit nájem a koupit jídlo, teprve pak můžete nakupovat pro sebe. Samozřejmě, to je víc jak jasné a snad každá žena má takto nastavené priority. Ovšem dá se použít také kosmetika, která není finančně náročná či nakoupit kvalitní kosmetiku tak, aby vás to nezruinovalo.

Mnoho žen si pod pojmem kosmetika představí něco jiného. Někdo si představí make-up a podobně, čemuž se říká dekoratvní kosmetika. Někdo si pod pojmem kosmetika představí krémy, peelingy a podobné věci. Já si například pod pojmem kosmetika představím jak krémy, masky a peelingy tak také všechnu dekorativní kosmetiku. Když jdete okolo regálů v drogerii, kolikrát se vám protáčí panenky nad cenami, které jsou uváděny na štítcích. Samozřejmě za kvalitu se platí, ale je vždy nutné platit za kosmetiku horentní sumy? A jakou kosmetiku si pořídit a zároveň moc neutratit?

Nemusíte mít doma plno zbytečností. Na odlíčení make-upu vám postačí odličovací mléko, peeling na pleť a na tělo. Ve vaší výbavě nesmí chybět pleťový krém, kterým udržíte svou pleť vždy krásnou a hebkou. Všechny tyto věci můžete koupit v době, kdy jsou v drogerii zlevněny či jsou v akci, to vám ušetří pár korun. Navíc vybírejte značky, které jsou cenově přijatelné a nešplhají do astronomických výšin. Tím také nezruinujete své příjmy. Navíc, nemusíte vše kupovat najednou, vždy si zvolte jeden či dva výrobky a ty kupte jeden měsíc, další měsíc kupujte další výrobky. Takhle to rozložíte a částka nebude pro vás najednou tak moc vysoká.

Pokud se nemalujete, tímto asi končíte. Pokud se ráda nalíčíte a chcete vypadat dobře, do kosmetiky investujete o něco více. Pokud používáte make-up není nutné mít ten, který stojí šest set korun, klidně vám poslouží také make-up, který stojí dvěstě korun. Dále potřebujete pudr, tužku na oči, oční stíny, řasenku a lesk na rty či rtěnku. A zde je to opět na vás, kolik vám dovolí rozpočet. Opět použijte metodu, že koupíte jeden či dva výrobky každý měsíc.