Nejběžnější sexuálně přenosné nemoci I.

magazinzeny.cz

Láska kvete v každém věku i každém ročním období. Pokud si myslíte, že se vás námět tohoto článku netýká, pravděpodobně nevíte, že jsou pohlavní choroby velice rozšířené. Mnozí vaši sexuální partneři o své nemoci nemusí vůbec vědět a vy tak můžete dostat nečekaný dáreček..

Kapavka

Původcem této nemoci je bakterie, která se šíří v oblasti pohlavních orgánů, močových cest, dělohy a vajčeníků. Nemoc může probíhat skrytě. Nemoc se poté projevuje jako hnisavý zánět sliznic vylučovacích a pohlavních orgánů. U žen bývá prvním místem infekce děložní hrdlo. Při rozšíření do dalších ženských orgánů může kapavka způsobit neplodnost. Kapavka může zvýšit pravděpodobnost přenosu viru HIV (sliznice je oslabená) a léčí se pomocí antibiotik.

Chlamydie

I chlamydie je zákeřná nemoc, která se zpočátku nemusí vůbec projevovat. Bakterie zasahují pochvu, dělohu, konečník i močové cesty. Bakterie se nemusí projevit vůbec, po inkubační době dvou týdnů se ovšem objevují pálení trubice při močení a různé výtoky. Při neléčení vzniká neplodnost a zvyšuje se riziko mimoděložního těhotenství. Léčba je opět pomocí antibiotik.