Nejčastější mýty o hubnutí

magazinzeny.cz

Hubnutí je téma, které provází většinu žen. Přesto kolem diet a hubnutí existuje několik oblíbených mylných představ, které mezi ženami stále kolují. Pojďme jim společně zatnout tipec!

Zhubnu díky hladu

Ano, budete-li držet hladovku, skutečně půjde váha dolů. Ale ve skutečnosti je to to nejhorší, co můžete udělat. Tělo potřebuje ke svému fungování stálý přísun energie. Při hladu sáhne tělo do svých rezerv, ale po skončení hladovky uloží z jídla důkladně tukové zásoby, aby mělo z čeho žít při dalším hladu. I při dietě je třeba jíst pravidelně, nejlépe pět malých porcí denně.

Kouzelné pilulky

Pamatujte si prosím jedno – kouzelné pilulky na hubnutí nejsou. Že se smějete? Zázračné produkty na hubnutí znamenají velký komerční úspěch, přestože ve skutečnosti nefungují. Někdy mohou pomoci zbavit vás několika málo kil, ale následný jojo efekt zaručuje, že vám bude nakonec vyhozených peněz líto.

Hubnutí bez pohybu

Mnozí si myslí, že půjdou kila dolů i bez pohybu. Je to možné, ale hubnutí je pomalé a nerovnoměrné. I trocha pohybu způsobí, že si nakopnete metabolismus, díky čemuž tělo rychleji a lépe využívá energii z jídla. Není nutné trhat v pohybu rekordy, postačí lehčí ale pravidelný sport.

To nevadí, je to light

Pulty krámů přetékají light produkty, jakoby výrobci věděli, že na ně ženy nejvíce poletí. Jídlo s označením “light” vyvolává dojem, že je dané jídlo lehké, čili se po něm netloustne. Nicméně energetická hodnota produktů light bývá stejná jako u těch “normálních” výrobků. Light produkty obsahují sice méně tuku, je však nahrazován škroby, což může být nakonec ještě škodlivější.