Nejčastější přešlapy při první návštěvě rodičů partnera 2/2

magazinzeny.cz

Pozor na přehnané sebevědomí

Nikdo nechce pro svou dceru nebo syna někoho, kdo bude zakřiknutě sedět v koutě a bát se říct si i o cukr do kávy. Ale také si určitě nepředstavují člověka, který se za každou cenu bude dožadovat uznání a pozornosti, jak je úspěšný a jak má skvělý život plný peněz a drahého šampaňského. Ať z vás vyzařuje zdravý úspěch, dejte najevo, že víte, co chcete a že jste člověk s nohama pevně na zemi, který je spolehlivý, zodpovědný, pracovitý, cílevědomý, ale zároveň rozumný, vřelý a spravedlivý.

Etiketa

I když se první setkání bude odehrávat v domácím prostředí, mějte na paměti základy etikety a slušného vychování. Nezapomínejte poděkovat, poprosit, sem tam i něco pochválit a chovat se kultivovaně. Pokud dostanete před hlavním chodem polévku, nebylo by vhodné, kdybyste usrkávali jako dítě ve školce.

Jak vést rozhovor?

Bojíte se, že si nebudete mít co říct? Přece jen se jedná o cizí lidi a ještě ke všemu tak proradná nervozita. Nemáte se čeho bát, hlavně nebuďte příliš nesmělí. Pozorujte své okolí, vybavenost bytu, popřípadě knihovnu, jste-li čtenáři, nebo styl domácnosti. Máte kolem sebe spoustu témat, na které můžete navést hovor, ani o tom nevíte. A pokud přesto nebudete vědět, pamatujte, že rodiče vás chtějí poznat, můžete tedy prostě a jednoduše mluvit o sobě, o tom, co znáte, ale dejte si pozor,