Nejlepší potraviny proti celulitidě

magazinzeny.cz

Celulitida je častým problémem vyskytujícím se u 90 % žen. Jedná se o nerovnoměrnou rozloženou kůži na stehnech, bocích, či břichu, které způsobují tukové zásoby. Ty vytváří dolíčky a vzniká tak hrbolatý vzhled, což je zejména estetickou záležitostí.

Celulitidy je těžké se zbavit, ale vhodná kombinace kardiovaskulárního cvičení a vhodná dieta mohou významně pomoci. Podívejme se, co byste měly začlenit do svého jídelníčku.

– ovoce a zeleina s vysokým obsahem vody

Celulitida roste, když dochází k zadržování tekutin v kožních buňkách. Tekutina poté umožňuje růst celulitidy. Je třeba zabránit ukládání tekutin, čehož snadno dosáhnete močopudnými potravinami – okurky, vodní meloun, celer, špenát, houby, apod. Výborné je jakékoliv pestrobarevné ovoce, jako brusinky, jahody či borůvky, bohaté na antioxidanty.

– pitnžý režim
Pijte nejméně 10 sklenic vody denně. Dobře hydratovaná pleď je pružná a baculatá, pomáhá maskovat efektivně celulitidu. Navíc se odplavují toxiny, které celulitidu podporují.

– esenciální mastné kyseliny
Zdravé tuky, jako omega-3 mastné kyseliny a mono-nasycené tuky, pomáhají vypnout pleť. Dopřejte si avokádo, vlašské ořechy, mandle, olivový olej, ryby, sardinky, losos aj.

– vitamín C
Vitamín C pomáhá při syntéze kolagenu, který vypíná pokožku. Na celulitidu se doporučuje 75 miligramů vitamínu C denně. Výborným zdrojem jsou pomeranče, paprika, špenát či brokolice.

– celozrnné pečivo
Hnědá rýže, ovesné vločky, kropuy aj. pomáhají udržovat hladinu cukru v krvi pod kontrolou a zabraňují tvorbě inzulínu. Díky tomu budete více spalovat tuky, na místo aby se vám ukládali v těle.