Nejmodernější vybavení do kuchyně pro ženu 2/4

magazinzeny.cz

Vítejte o druhého dílu seriálu, který se věnuje nejmodernějšímu vybavení do kuchyně. Pokud chcete mít kuchyň opravdu moderní a aby příprava pokrmů byla hračka, důležité je prvotřídní nádobí a elektrická zařízení. V minulém díle jsme se podívali na základní spotřebiče, které v žádné kuchyni nesmí chybět. Dnes se podíváme na to, na jaké moderní vymoženosti můžeme narazit v oblasti nádobí.

Nerezové nádobí
Nádobí, vyrobené z nerezu, je oblíbené již řadu let. V současnosti však stále patří mezi špičku moderní gastronomie. V Nerezovém nádobí připravíte pokrmy velmi rychle a snadno. Především hrnce a pánve z nerezu jsou typické tím, že jsou poměrně těžké. Na to si chvíli budete zvykat, po čase to však oceníte.

Nádobí z teflonu
Nádobí z teflonu je taktéž velmi oblíbené a společně s nerezovým patří k absolutní špičce. Moderní teflonové pánve navíc bývají vybaveny červeným indikátorem uprostřed, který vás upozorní na to, že je pánev již dostatečně nahřátá a je připravena pro použití.

Keramické nože
Keramický nůž je křehký, ale velmi ostrý. Poznáte jej na první pohled – jeho čepel je bílé barvy. Keramické nože jsou ideální pro krájení ovoce a zeleniny, jelikož nedochází k jejich znehodnocování. Vědecky bylo zjištěno, že při krájení ovoce a zeleniny běžnou ocelí dochází ke ztrátě řady důležitých vitamínů a zdravých látek. Proto jsou doporučovány nože keramické.

Tlakový hrnec
Tlakový hrnec po babičce jistě vykonal spoustu užitku. Jde o zařízení, díky kterému můžete připravit pokrmy velmi rychle a kvalitně. Tlakové hrnce (papiňáky) se prodávají i v dnešní době, jsou však mnohem sofistikovanější než ty, na které jsme zvyklí od našich babiček. Jsou řízeny digitálně, umožňují často i regulaci a především jsou vybaveny celou řadou ochranných pojistek, které zabrání k výbuchu, jak tomu bylo jedno za čas u starých tlakových hrnců zvykem.

Tak, máme za sebou povídání o základních spotřebičích a i o nádobí. V příštím díle se podíváme na to, jaké zvláštní pomůcky a vychytávky na trhu narazíme a v čem nám mohou ulehčit život v kuchyni.