Nejoblíbenější jídla českých mužů

magazinzeny.cz

V redakci jsme si udělali malý průzkum a protože se shodujeme, že v každé z našich domácností se vyskytuje typický žecký chlap, sestavili jsme žebříček nejoblíbenějších jídel českých můžů.

1. Smažený řízek s hranolkami – typický obalovaný řízek může být vepřový nebo kuřecí, ale vždy jako příloha vyhráli hranolky před bramborami.

2. Pečené maso s knedlíkem a zelím – ani v tomto případě se nutně nemusí jednat o známé knedlo vepřo zelo, ale různé jeho variace. Knedlíky se také dělí v oblibě na houskové a bramborové. Velmi oblíbenou alternativou za zelí se stal špenát.

3. Grilované maso s čímkoliv – pomyslnou bronzovou příčku obsadilo grilované maso, znovu jakéhokoliv druhu, ale nejméně oblíbené jsou ryby. Jaké příloha je nejoblíbenější klasický chleba, spolu se zeleninou, která je ale mužům nedostatečná, neboť je dle jejich slov příliš nezasytí.

4. Pizza – toto imprtované jídlo z Itálie se vyšplhalo na skvělou čtvrtou příčku. Paradoxní je, že je dost jedno, zda jde o pizzi z rychlé pizzerie nebo z mrazáku, hlavně že to nese označení pizza.

5. Omáčky, knedlík, maso – další česká klasika, přičemž vedle svíčkové a rajské byly nejčastěji jmenovány omáčky hnědá a koprová.

Uvědomujeme si, že se nejedná zrovna o největší vzorek českých mužů, ale určitě jde o zajímavý výsledek redakčního hlasování 🙂