Nejoblíbenější užitečné tipy během zkoušek na střední školu 1/2

magazinzeny.cz

Co je vaším cílem

Pokud právě před vámi stojí přijímací zkoušky na střední školu, jedná se pravděpodobně o první velkou životní zkoušku tohoto rázu. Je proto potřeba se pořádně rozhodnout, čeho chcete dosáhnout a co je vaším vysněným cílem. Jakmile si uvědomíte, co chcete, lépe se vám bude snášet také příprava na zkoušky a námaha s tím spojená.

Vyzkoušet si s předstihem testy

Vůbec není na škodu vyzkoušet si některé testy třeba z matematiky či českého jazyka a všeobecného přehledu, i když se datum přijímaček zdá ještě daleko. Můžete zjistit, co vám nejde, kde je potřeba přidat a naopak co zvládáte bez problémů. Cvičné testy jsou k dostání často na internetových stránkách škol či gymnázií, dají se však koupit také v tištěné podobě třeba v knihkupectví.

Využít školní nabídku doučování

Některé školy organizují přípravu svých žáků na přijímací zkoušky, pokud to možnost je, pak je určitě vhodné jí využít. Jestli škola doučování nenabízí, nezbývá, než připravovat se doma, třeba s pomocí rodičů.

Nastavte si plán

Celkem užitečným pomocníkem při dosažení nějakého cíle je vytvořený harmonogram. Při přípravě na přijímačky tomu není jinak. Vyrobit si jakýsi malý „jízdní řád“, který budete při učení dodržovat, se jistě vyplatí. Nezapomínejte ani na volnočasové aktivity a odpočinek. Jako ideální se jeví vyčlenit si denně zhruba půlhodinku, než pak hodinu a půl či dvě jednou za týden.