Největší chyby během zamilovanosti

magazinzeny.cz

Láska a zamilovanost je něco nádherného. Ovšem aby tento cit vydržel, nesmí se dělat chyby!

1. Vidění všeho růžovými brýlemi

Pokud je člověk zamilovaný, vidí vše takříkajíc růžovými brýlemi, vidí jen samá pozitiva. Ačkoliv je to na zamilovanosti to nejkrásnější, současně to přináší také největší rizika. Ačkoliv na vašem partnerovi či partnerce vidíte vše pozitivní, pokud vám okolí dává nadmíru najevo, že něco není v pořádku, zkuste se nad tím zamyslet.

2. Maximální snaha o zalíbení

Během zamilovanosti se partneři snaží sobě zalíbit. Tato snaha však velice často přesáhne určitou mez a hrozí několik rizik. Hlavním rizikem je, že si o vás partner bude myslet, že takoví jste normálně, bude to považovat za standard. Po několika měsících se vše změní a vy zjistíte, že je vše úplně jinak.

3. Napodobování

S předchozím bodem souvisí také snaha o napodobování. Partneři se snaží druhému přiblížit tím, že napodobují jeho konání a zájmy. Lidé, kteří tak v životě nesportovali, začnou na silu hrát fotbal či běhat, jen proto, aby se vyrovnali druhému. Pokud vás však ona činnost nebude skutečně napodobovat, dostanete se do bodu, kdy budete cítit znechucení.

4. Rodina není důležitá

Častou chybou je myslet si, že ve vztahu je jediným důležitým aspektem samotný partner. Špatné vztahy s partnerovou rodinou se častou nepovažují za nic závažného. To je však velká chyba. Partnerova rodina bývá obvykle jeho velkou součástí a nerespektování, pohrdání a odmítání bývá téměř vždy zdrcující pro následné fungování vztahu.