Nemůžu otěhotnět – co udělat

magazinzeny.cz

Mnoho žen touží po dítěti, po miminku. Dítě je spojením vás a vašeho manžela či partnera, je to něco z vás obou, což je velmi krásné a nádherná představa. Když se rozhodnete mít dítě, začnete na něm intenzivně pracovat. Když však miminko stále ne a ne přijít, je to hodně frustrující, zničující a jste z toho smutná a zklamaná.

Každý měsíc sedíte na toaletě, s těhotenským testem a smutným výrazem, když se dozvíte, že je negativní. Když se snažíte o miminko a nejde vám to pár měsíců, nic tak hrozného se dít nemusí, prostě jen zkoušejte dál. Když je to však deset a více měsíců a vy už jste zoufalá, je dobré začít něco dělat. Jenže, co udělat? To vám poradíme v následujícím článku.

Lékař vám dá jistotu

Základem bude jít k lékaři. Ten vás vyšetří a zjistí, zda nemáte nějaký problém, díky kterému nemůžete otěhotnět. Pokud jste v pořádku, přikračuje se obvykle k vyšetření partnera, který také nemusí být úplně v pořádku. Tyto vyšetření jsou dobré pro vás, protože si potvrdíte, že jste oba dva v pořádku a problém tak není zdravotního původu. Obvykle za nemožností otěhotnění, pokud to nejsou zdravotní komplikace, může přemíra stresu, nervozity, shonu a podobně. Musíte se co nejvíce zbavit stresu, nervozity, hodně relaxovat, dopřávat si masáže, rozmazlovat své tělo a zbavit se toxinů v těle.

Bez stresu a bez nervozity

Mnoho žen neustále myslí na dítě, jsou dětmi skoro posedlé. Neustále o něm mluví, myslí na něj, první myšlenka ráno je na dítě, poslední myšlenka, než jde spát, je o dítěti. Hlídáte si, kdy máte ovulaci a partnera hned úkolujete. Milování není už radost, ale povinnost a nejde to už považovat za milování, ale spíše jen za sex, vytrácí se z toho láska, intimita, něžnosti. Málokoho to bude bavit, žena však jen vidí vidinu dítěte. Sex bere jen jako reprodukci, nic víc. Mnohdy ženy uvádějí, že jakmile dítě a otěhotnění vzdají a přestanou na to myslet, obvykle se do několika měsíců stane, že otěhotní, protože se zbaví napětí, stresu, nervozity a hlavně touhy po dítěti. O to větší pak bude vaše nadšení a vaše radost, když se to podaří.