Nevhodné barevné kombinace

magazinzeny.cz

Barvy jsou velmi krásné. Dokážou vás oživit, dokážou pomoci rozzářit celou postavu, barvy rovněž umě maskují partie, které nejsou bezchybné, umějí dodat ženě barvu a podobně. Ženy se občas barev bojí, ale rozhodně to není nic špatného, barev se nebojme a kombinujme.

Ovšem zase všeho s mírou a s citem. Barvy jsou krásné, dají se kombinovat, ale také se dají pořádně překombinovat a pak povětšinou vypadáte jako pestrobarevný papoušek, nebo klaun, který hraje všemi barvami. Barvy kombinovat lze, ale jsou některé, které k sobě prostě nejdou, a můžete se snažit sebevíc.

Barev není potřeba se bát, ale s mírou

Červené kalhoty, růžové tričko, oranžový šál a modré boty? To rozhodně ne. S těmito barevnými kombinacemi směle konkurujete právě onomu zmiňovanému papouškovi nebo také klaunovi. Zbytečně moc barev nepůsobí hezky, akorát se na vás na ulici budou lidé dívat, ukazovat si na vás, smát se těm barvám a nevhodným kombinacím. Rozhodně to nebudou obdivné pohledy a o jiné pohledy přeci nestojíte, taky kdo by o jiné, než obdivné pohledy stál. Je dobře, že máte v šatníku mnoho barev, ovšem dohromady je nedávejte.

Jak správně kombinovat barvy

Vaše kouzlo může spočívat v tom, že budete vždy jeden barevný kousek kombinovat s jinou, méně výraznou barvou a tak svůj outfit oživíte, uděláte jej zajímavější, ale zároveň nebude působit lacině, pestrobarevně. Barevný kousek si na sebe oblečte a doplňte jej tmavými kalhotami, tmavým tričkem, obyčejnými džínami, což pro vás bude rozhodně lepší.

Kombinování barev je potřeba umět

Kombinování barev bývá často ošemetné, protože ne všechno se k sobě hodí a ne ve všem budete vypadat dobře. Například taková červená a růžová k sobě pasovat nebudou, modrá a zelená obvykle také ne, i když jsou výjimky, vždy to však vyžaduje zkoušení a zkoušení, žlutá a zelená taky není to pravé ořechové. Zkrátka a dobře, při výběru barev a kombinování barev si dobře rozmyslete co na sebe, vyzkoušejte to a zhodnoťte se, popřípadě se nechte zhodnotit někým jiným a vždy mějte na paměti, že méně je někdy více.