Novinky v oblasti dětských pískovišť 1/2

magazinzeny.cz

Dřevěné pískoviště

Při výběru moderního pískoviště můžeme volit nejčastěji ze dřeva či plastu. Rozdílem není jen kvalita, ale i cena. Dřevěná pískoviště nabízejí dětem mnohé možnosti, doby, kdy se jednalo o podomácku zbité desky a uprostřed se nacházel písek, jsou dávno pryč. Vybírat lze z řady designů, řešení, barevných možností. Pískoviště pro děti musí splňovat certifikáty kvality, které zahrnují zejména požadavky na netoxické barvy či bezpečnost.

Není potřeba se obávat, že dřevo napadne hmyz, nebo shnije či dítěti ublíží případné třísky. Materiál je důkladně opracován, impregnován, a tedy bezpečný pro nekonečnou zábavu dětí. Současně je známo, že dřevo, jakožto jednoduchý, přírodní materiál s neutrálními barvami a prostými tvary, přirozeně podněcuje dětskou fantazii.

Plastové pískoviště

Plastová pískoviště jsou velmi oblíbená díky širokým možnostem provedení a barev. Skvěle se hodí pro nejmenší děti, jelikož se dají využít také jako bazének v parných letních dnech. Rodiče mohou vybírat z tvarů zvířátek, autíček, ovoce, mušlí a podobně. Výjimkou nejsou ani hrady či pískoviště, jejichž součástí je stoleček a lavička se slunečníkem.

Dítě si tak libovolně může vybrat prostor, kde si bude aktuálně hrát a má vše nablízku. Plastová pískoviště jsou vyráběna z moderních materiálů a odolávají tak snadno povětrnostním vlivům, jsou snadno udržovatelná i skladná, lze je jednoduše přemístit na jiné místo. Často disponují také víkem, které udrží písek či vodu v čistotě. Také pískoviště vyrobená z plastu by měla splňovat přísné normy, týkající se použitého materiálu.