Objevte krásy Slovenska

magazinzeny.cz

Slovenská republika v sobě skrývá velké množství přírodních krás. Navíc je cenově i časově dostupná a nejsou tam žádné jazykové bariéry.

Jedním z krásných míst, kam se můžeme na Slovensku podívat, je Malá Fatra. Tento nádherný národní park v sobě skrývá překrásnou přírodu, která má co nabídnout v každém ročním období. Abyste si váš výlet mohli vychutnat plnými doušky, tak pro ubytování můžete využít apartmány Terchová. Z tohoto místa jsou v okolí dosažitelné Jánošíkovy díry, Kriváň, nebo Rozsutec. Každá návštěva těchto jedinečných přírodních úkazů vám vyrazí dech.

Od jara do podzimu jsou to kouzelná místa vhodná pro turistiku. Ovšem musíte si uvědomit, že jste v přírodě a proto se na to musíte dobře vybavit. Nečekaná změna počasí by vám mohla výlet hodně znepříjemnit. Proto nezapomeňte na dostatek oblečení, jídla a pití. Důležitá je kvalitní obuv, například od firmy Adidas. Zapomenout byste neměli ani na mapu a pláštěnku.

V zimě můžete zamířit do lyžařského střediska Vrátná, které nabízí 118 sjezdovek v celkové délce 14km! Dalšími zábavami, které si zde můžete v zimě vychutnat, jsou různé závody. Ať již koňských spřežení, psích závodů, nebo soutěž ve snowboardingu. Samozřejmě, že nadšení turisté si můžou užít i zimní procházky bílou krajinou. Zima není výsadou pouze lyžařů!

Ať již pojedete v jakékoliv roční období, tak byste neměli zapomenout na pojištění na dovolenou. Jen tak si můžete být skutečně jisti, že se dovolená nezmění ve finanční katastrofu, pokud byste onemocněli, nebo se vám přihodil úraz.