Obklady a dlažba pro váš domov

magazinzeny.cz

Krásné a útulné bydlení je snem každého z nás. Připravujete se na stavbu nového rodinného domu, nebo rekonstruujete dům či byt? Jak se říká, začít byste měli od podlahy (a to doslova). Výběr podlahové krytiny je velice zásadní. Někteří z nás dávají raději přednost kobercům, jejichž údržba je na první pohled poměrně snadná. Ale opravdu jen na první pohled. Klasické vysávání totiž z koberců nikdy neodstraní veškeré nečistoty a ani domácí čištění koberců nemá stoprocentní výsledky. Velký problém to může být v případě, že máte malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří línají. Jestliže tedy dbáte na hygienu, asi dáte přednost méně pohodlné, ale zato čistší variantě.

Tou mohou být plovoucí podlahy nebo interiérová dlažba. Nevýhodou plovoucích podlah je zejména jejich náchylnost na vlhkost a tak i rozlitá sklenice vody může způsobit zvlnění a poškození plovoucí podlahy. Tento problém se nevyskytuje u interiérové dlažby. Interiérová dlažba má velmi moderní vzhled a navíc je její údržba velmi snadná. Stačí jednoduše vytřít za použití čisticího prostředku a vaše podlaha se bude lesknout. Dnes si můžete pořídit interiérovou dlažbu v mnoha barevných provedeních i s moderními motivy. Dlažba se dnes nepokládá jen v koupelně či v kuchyni, ale velmi hezky působí v celé obytné ploše.

S interiérovou dlažbou můžete sladit i například obklady do kuchyně a vytvořit tak jednotný styl. Obklady do kuchyně jsou také velmi praktické na údržbu a ochrání okolí varné plochy před znečištěním. Na dlažbu i obklady byste měli myslet hned na začátku stavby či rekonstrukce, neboť je vhodné je položit jako první a následně dle motivu či barvy zařídit také zbytek místnosti. Do koupelny se hodí barevné obklady i ty neutrální (šedé, bílé, černé, hnědé). Barevně můžete doladit také výmalbu. Jestli si nebudete vědět s výběrem obkladů či dlažby rady, jistě vám rádi poradí v každé specializované prodejně.

Placený reklamní článek