Oblíbené dámské boty do společnosti

magazinzeny.cz

Lodičky

Jistě nejznámější typ dámských bot do společnosti. Nejenom, že jsou velmi elegantní, ale potěší také vcelku jednoduchým nazouváním. Svůj název dostaly díky takzvanému lodičkovému vzhledu. Současný sortiment je spojený primárně s tím, že nám tento typ obuvi nabídne bohatý výběr nejenom střihů, ale i velikostí podpatků.

Drobné negativum tento typ obuvi přece jenom má. Ne vždy je pohodlná na dlouhodobé nošení. Ze společenského hlediska může být také nepraktická proto, že žena může být vyšší než muž.

Baleríny

Jednoduché, snadno nazouvatelné a také velmi pohodlné boty. To jsou baleríny. Svůj název dostaly podle toho, že jsou velmi podobné botám, které dnes nosí baletky. Velmi dobře se hodí především ke kalhotám, ale i sukním. Na rozdíl od lodiček se však nehodí na výraznější formální události, ale spíše na chvíle, kdy je třeba určitá elegance, která však nemusí být přehnaná.

Ženy je často volí i jako alternativu k lodičkám, a to proto, aby nebyly vyšší než jejich partner. Zajímavé mohou být mimo jiné i výraznějším doplňkem v podobě různých ozdob, jako je:

  • Přezka
  • Pásek
  • Knoflík