Pár nápadů, jak oživit skomírající vztah

magazinzeny.cz

Vztahy jsou velmi složité a o vztahy je potřeba pečovat. A to jak o partnerské vztahy, tak o rodinné a přátelské vztahy. Pokud se do partnerského života vkrade stereotyp a nuda, jeden z partnerů se dříve či později začne nudit a bude zjišťovat, že něco není dobře a je třeba proti tomu něco udělat, než vztah upadne úplně. Nikdo přeci nechce vedle někoho přežívat, chcete společně žít a užívat si života. Na vztahu je potřeba pracovat a utužovat jej. Jak však takový skomírající vztah oživit a dodat mu trochu nevšednosti a trošku života. Jak se to dá zařídit?

Společný čas

Trávit čas společně je velmi důležité a velmi přínosné pro váš vztah. Samozřejmě mnoho lidí může namítnout, že společně čas tráví, ale není to o tom, že vedle sebe budete sedět a každý dělat něco jiného. Jděte spolu do kina, do divadla, na koncert, na večeři, na výstavu a podobně. Buďte spolu, povídejte si, dívejte se třeba doma na film a podobně. Důležité je čas trávit společně, ne vedle sebe.

Společné aktivity

Dalším důležitým aspektem je to, dělat něco společně. Tím, že spolu trávíte čas, skomírajícímu vztahu dáváte velkou šanci a najděte si společné aktivity, které budete dělat společně. Nemusí to být všechno, ale něco. Jděte si zacvičit, společně vařte a bavte se u toho, jeďte lyžovat, jděte na procházku se psem či bez psa a podobně. Pokud máte děti, je dobré trávit čas i s nimi, ale občas je dobré být spolu s partnerem jen sami dva.

Kominukace

Když s partnerem nekomunikujete, je to všechno o ničem. Samozřejmě jako komunikace se nebere ahoj, podej mi to, jedeš se mnou na nákup, zítra vyzvedni děti ze školy a podobně. Jako komunikace se bere to, že si povídáte co se dělo v práci, co kdo zažil, co si kdo myslí, co si kdo přeje a podobně. Tím, že spolu budete komunikovat a mluvit zaženete mnoho hádek a také budete o sobě vědět mnohem více a více, což vztahu prospěje a více se sblížíte.

Čas zvlášť

Možná je si to maličko protiřečí se společným časem, ale je potřeba dělat také něco odděleně a něco každý zvlášť. Občas mu dopřejte, aby si zašel sám s kamarády na pivo či někam jinam, také vy si vyražte s kamarádkami na víno, na dámskou jízdu. Samozřejmě nesmíte to přehánět a trávit s přáteli celý svůj volný čas, ale občas je to prospěšné. Více se tak na sebe těšíte a máte si pak o čem vyprávět.