Pár rad, co zabalit dítěti na školu v přírodě 1/2

magazinzeny.cz

Důležité ošacení

Při balení oblečení na školu v přírodě je určitě důležité brát ohled na aktuální roční období. Vesměs každá škola či školka dá dopředu rodičů potřebný seznam věcí, které jsou nezbytně důležité, občas se však na něco zapomene. Z oblečení děti nezbytně potřebují dostatečné množství spodního prádla, vždy nějaké kusy navíc pro případ nejrůznějších nehod. Dostatek ponožek a punčochových kalhot.

Na běžné nošení pak trička s krátkými i dlouhými rukávy, mikiny a svetry. Na pobyt venku pak využijí bundy dle ročních teplot, oblíbené a velmi funkční jsou třeba softshellové věci, jak jako kalhoty, tak i bundy. Děti využijí také několikero tepláků na doma i na venek. Na spaní jim zabalte oblíbené pohodlné pyžamo a na pobyt ve vnitřních prostorách také papuče. Na venek pak pevné boty, tenisky, holínky, případně sandálky. Nezapomeňte na pláštěnku, plavky, kšiltovku či klobouček, čepici.

Kosmetika, léky a další užitečné věci

Do potřebné výbavy na běžnou hygienu budou děti potřebovat ručníky, alespoň jeden menší a jeden velký, dále pak sluneční brýle, opalovací krém, repelent proti klíšťatům a komárům. Hygienické potřeby by měly obsahovat mýdlo, hřeben, kelímek, kartáček na zuby s pastou a šampon. Většinou s sebou děti vozí také papírové i látkové kapesníky a toaletní papír. Na špinavé prádlo se hodí látkový pytel či větší taška, ve které bude oblečení, mnohdy i mokré, dýchat a nezapaří se. Na malé výlety, které budou děti ve škole v přírodě podnikat, se hodí mít vlastní malý batůžek a lahev na pití. Jestli je dítě fixováno na nějakou hračku, knížku či svůj malý polštářek, i ten mu s sebou přibalte. Pro dlouhé chvíle se hodí i karetní hra, blok a pastelky.