Partner ještě nechce dítě, ale mě tikají biologické hodiny

magazinzeny.cz

Vztahy jsou o velkých kompromisech a mnohdy ustupuje jeden a druhý vyhrává. Dobrý vztah je o tom, že se dokážete na kompromisu domluvit a ustupujete oba dva stejně. Ovšem jsou situace, kdy nechce ustoupit ani jeden a je nutné se domluvit. Jsou to závažné věci, jako kde budete bydlet, koupit dům či byt, kam se odstěhovat, do jakého města a také to, kdy mít dítě. To jsou témata, kdy nechce ustoupit ani jeden a je to víc než jasné, každý chce něco jiného a trvá na svém. Jak tohle vyřešit? Jak vyřešit to, že vy dítě chcete, ale partner ještě ne?

Je jasné, že muži na dítě tolik nespěchají, oni prakticky mohou mít dítě i v šedesáti, takže pro ně to je otázkou času a můžou si dovolit to, že nechtějí mít dítě ihned. Ovšem ženy tuhle možnost nemají, ony po čtyřicítce těžko otěhotní a čím jsou starší, tím to pro ně může být horší, tudíž chtějí mít dítě co nejdříve. Navíc, pokud chtějí mít víc dětí, je dobré začít brzy. Navíc ženy také musí počítat s tím, že těhotenství nemusí přijít brzo a nějakou dobu to bude trvat. Takže chtějí zkrátka logicky začít co nejdříve. Teď jste postaveni s partnerem před velké rozhodnutí. On nechce, vy ano. Co teď?

Partnerovi zkrátka musíte říci, jak to vidíte vy, ukažte mu, že vy nemáte ten luxus čekat, protože se poté může stát, že dítě mít nebudete moci přirozenou cestou. Samozřejmě nemůžete partnera do něčeho nutit proti jeho vlastní vůli a navíc, když to vezmete do svých rukou a vysadíte antikoncepci, aniž by, jste partnerovi něco řekla, obvykle to končívá špatně. Partner vás může opustit, když zjistí, co jste na něj ušila. Zůstane s vámi, ale život s někým, kdo vás ve skrytu duše nemá rád a nemůže vám odpustit, není vůbec příjemný a dobrý. Takže pro vaše vlastní dobro, tomuhle se vyhněte. Končí to dobře pouze v seriálech a filmech.

S partnerem musíte zkrátka hodně mluvit. Říci mu, co je důležité pro vás, jak to vidíte vy, jaké je to pro vás. Zároveň také musíte poslouchat jeho názory, jeho slova, jeho argumenty. Ono také není rozumné, když chcete dítě, ale nemáte finance, bydlíte u rodičů a podobně. To je váš partner zase zodpovědný. Ovšem pokud vše máte, má asi jiné důvody. Důležité je o tom mluvit. Pokud váš partner chce děti až za deset let je rozhodnutí na vás. Buď počkáte a budete doufat, že se to podaří, nebo dítě chcete co nejdříve a poté vám nezbývá nic jiného, než si najít partnera, se kterým se v tomto ohledu shodnete. Tohle je, ale většinou až to poslední řešení.