Pět cviků k dokonalé postavě!

magazinzeny.cz

Existuje spousta způsobů, jak mít krásnou, štíhlou a pevnou postavu. Představím vám jeden z nich, který nevyžaduje žádnou časovou ani finanční náročnost. Jedná se o jednoduchou sestavu cvičení, které můžete vesele provádět doma. Stačí jen 10 minut denně!

Základem je pět jednoduchých cviků, které znají děti už na základní škole. Určitá pravidelnost ve cvičení je vždy zárukou úspěchu. Budete pružnější, ohebnější, zdravější a budete mít pevnější svaly.

  1. Protažení

Na začátku každého cvičení je důležité se protáhnout. Postavte se proti oknu a vytáhněte ruce co nejvíce nad hlavu, poté je pomalu spouštějte dolů a spolu s nimi s v pase ohněte až k zemi. Vaše dlaně by se měly dotýkat podložky, nohy zůstávají natažené. Setrvejte nějakou chvíli v této poloze a kolena propínejte postupně. Můžete plynule přejít do cvičení Pozdrav slunci, které jistě znáte nebo se pomalu vrátit zpět do výchozí polohy s rukama vytaženýma nad hlavu, které v závěru tohoto cvičení pozvolna připažíte.

  1. Dřepy

Plynule přejděte do dřepu s široce roztaženými koleny, které podepřete lokty s dlaněmi sepjatými k sobě. Nějakou dobu setrvejte a poté v pomalém tempu udělejte deset dřepů s koleny přitaženými k sobě, předpaženýma rukama a rovnými zády. Chodidla zůstávají celou plochou na zemi.

  1. Kočičí hřbety

Ze dřepu přejdeme do kleku na všechny čtyři s dlaněmi opřenými o zem. Protáhneme si záda pomocí známých kočičích hřbetů, kdy střídáme prohnutí a nahrbení a poté pokračujeme zanožováním propnutých nohou každé zvlášť asi desetkrát.

  1. Kliky

Zůstaneme na kolenou a připravíme se na dámské kliky, kterých poctivě uděláme aspoň deset.

  1. Sedy lehy a zvedání pánve

Z lehu na břiše se ladně se překulíme do lehu na zádech, pokrčíme nohy v kolenou, přitlačíme pánev k zemi a s rukami za hlavou se pomalu zvedáme směrem ke kolenům, nezvedáme se úplně, stačí jen lehce nad podložku, důležité je cítit práci břišních svalů. Opakujeme aspoň dvacetkrát a poté přejdeme ke zvedání pánve. Ruce za hlavou spolu s horní částí trupu leží na podložce, pracujeme pouze dolní polovinou těla, postupně můžeme přidat i současné zvedání nohou, jednu po druhé. Opakujeme aspoň dvacetkrát.

Všechny uvedené počty opakování jednotlivých cviků můžeme libovolně zvyšovat.