Početí – mýty a pověry

magazinzeny.cz

Ženská sexualita je opředená mnoha různými pověrami a tak nás nemůže překvapit, že i ohledně otěhotnění existuje velké množství různých mýtů. Přestože se často tváří jako zaručené rady k úspěšnému početí, nemají žádný praktický užitek. Jaké rady tedy můžete rovnou vypustit z hlavy?

* početí je snadné

Jeden z pěti párů má problémy s početím, jedná se o zcela běžnou situaci. Naopak je výjimečné, když se někomu zadaři rychle. Je běžné, že se na výsledek musí chvíli počkat.

* sexuální poloha

Existuje opravdu hodně různorodých informací o tom, jaká poloha vám umožní zaručeně otěhotnět. Není pravda, že by misionářská poloha byla vhodnější. Mezi jednotlivými typy poloh není významnější rozdíl.

* nohy nahoru

Taktéž vám někdo radil, abyste po sexu zůstala ležet a měla nohy nahoře? Můžete se snažit dávat nohy sebevíc nahoru, ale samozřejmě se jedná o radu, která nemá žádné opodstatnění. Je vhodné zůstat chvíli po souloži ležet, ale nemusí se to nijak přehánět a nohy nahoru mít opravdu nemusíte. Je ovšem důležité si nedávat po sexu sprchu.

* sirup proti kašli

I s takovýmto absurdním „zaručeným“ typem na početí se můžete setkat. Jedná se samozřejmě o nesmysl, není žádný důvod, proč by to mělo fungovat. Rady podobného typu neberte vůbec vážně, mohly by vám někdy i ublížit.

* může za to žena

Žena nemusí být vůbec „na vině“, nemusí se dařit otěhotnět i díky indispozicím vašeho partnera. Kvalita mužských spermií klesá strmě dolů, a proto se určitě vyplatí při dlouhodobném neuspěšném snažení vyslat k lékaři i partnera.