Podpořte imunitu vašich dětí

magazinzeny.cz

Technologie jsou v dnešní době velice vyvinuté a usnadňují život lidstvu. To má své výhody, ale i nevýhody. Nejvíce to zastihuje dětí, které od malá mají nedostatek fyzické aktivity.

Sledování televize, surfování chatování na internetu, hraní her, atd. přispěly k nečinnosti dětí, z čehož roste obezita. Mladí teenegeři mají deprese, násilí všude kolem nich je činí náchylnými k negativnímu chování.
Přitom existuje spousta aktivit pro zdraví. Základem je pravidelné cvičení. Představte jim pohyb jako zábavu. Následující aktivity jsou pro děti velice vhodné.

Procházka / běh / jogging

Zapojte se do pohybu s vašimi dětmi. Děti bude bavit, když je budete motivovat. Můžete společně závodit, vždy je chvalte za jejich úsilí a podporujte je.

Domácí aktivity
Děti ve školním věku i menší zapojte do jednoduchých úkolů, jako je zahradnictví, zalévání rostlin, atd. Děti milují hraní s vodou a bahnem, proto mohou mít k práci v zahradě blízko.

Plavání
Plavání je považováno za jedno z nejlepších forem sportu ke zlepšení zdraví a celkového vývoje dítěte. Podporuje fyzičku a mentální sílu.

Jízda na kole
Podpořte děti v jízdě na kole. Pomáhá rozvíjet svaly i rovnováhu. Mohou si dopřát zdravý pohyb pokaždé, když se budou někam přesouvat – do školy, do obchodu či k přátelům.

Vnitřní práce
Pro silné zdraví potřebují děti nejen fyzické aktivity, ale i duševní. Vhodné propojení pohybu a vnitřní práce, která děti nadchne, je tanec na oblibenou hodbu. Taktéž zapojte děti do malování či řemeslných prací. Podpořte jejich kreativitu a oceňte jejich nápady.