Pomožte dítěti bojovat s nadváhou

magazinzeny.cz

V moderní době se dětská stabilita stala obyčejným zdravotním problémem, který je však třeba brát vážně. Rodiče často ignorují příznaky obezity u svých dětí a tak děti pomalu ale jistě nabývají na hmotnosti. Podobně jako obezita v dospělosti, i ta dětská může vést k řadě zdravotních komplikací, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, onemocnění srdce a některých druhů rakoviny.

Tou dobrou zprávou u dětské obezity je, že jí lze pomocí několika snadných kroků předcházet. Je na vás jako rodičích, abyste mu s tím pomohil.

Dnes většina dětí tráví svůj čas nejradši uvnitř domova při sledování kreslených pořadů apod. Výsledek je zřejmý – začnou postupně přibírat váhu. Takže prvním tipem je, abyste své děti vedli k účasti na mimoškolních aktivitách.

Zjistěte, k jakým sportovním aktivitám má dítě sklony a dle toho ho zapište na nějaký sport jednou či dvakrát týdně. Také byste měli vytáhnout svého potomka na svižnou procházku, kdykoliv máte možnost. Všechny tyto aktivity posílí dětský metabolismus a tak bude tělo dobře pálit kalorie a zabráníte tak hromadění přebytečného tuku v těle.

Dopřejte dětem zdravé potraviny. Chutná, ale zdravá strava, je základem správné výživy. Zpracované potraviny jsou pro děti velice nevhodné a jsou na vině narůstající hmotnosti.

Učte děti pít hodně vody a odrazujte je od spotřeby sycených sladkých limonád, stejně tak balených ovocných džusů, nealko nápojů, atd. Poučte děti o škodlivých účincích těchto nezdravých potravin a nápojů. Stejně tak byste ovšem dětem měli jít sami příkladem, takže nejlepší je začít sami u sebe.