Ponožky v otevřených botách nebo v balerínkách

magazinzeny.cz

Ponožky jsou velmi dobrými pomocníky. Ochraňují nohy proti špíně, proti odřeninám v botách, proti propocení bot a některé ponožky mohou nohy chránit proti nadměrnému pocení. Jsou ideální do botasek, kozaček, trekových bot a podobných bot.

Mají společné jedno, jsou plně uzavřené a tím pádem není nikde vidět, zda opravdu máte ponožky či nikoliv. Začne jaro a léto, to je čas pro žabky, pantofle, balerínky, sandálky, lodičky a podobně, tedy je čas pro otevřené, nebo polootevřené boty. Do nich však rozhodně ponožky nepatří, to je velký módní faux-pas.

Ponožky v sandálech? Faux-pas

Znáte to. Často tak chodí muži, sandále a v nich ponožky, často zkombinované s kraťasy. Ponožky jsou ještě vytáhnuté vysoko, do půlky stehen. Často to vidíte a připadá vám to hrozné? Věřte nebo ne, mnoho lidí v dnešní době stále ještě nosí ponožky v sandálech. U žen to nevidíme tak často, přesto se najdou ženy, které pořád ještě ponožky v sandálech nosí. V sandálech, žabkách a jiných otevřených botách se však ponožky nenosí. Otevřené boty jsou z toho důvodu, aby noha mohla svobodně dýchat a zbytečně se nepotila v ponožce. Noha je tak zbytečně zapařená, mokrá a zpocená, což může pomáhat v bujení kožních chorob jako plíseň a podobně.

Balerínky a ponožky taky nejsou in

Navíc, co si můžete všimnout a co jsem si často všimla i já, jsou ženy, které například do lodiček, polobotek, balerínek a podobných bot, které jsou polootevřené, nosí ponožky. Teď nemyslím silonkové ponožky, ale běžné ponožky, bavlněné ponožky. To také není vůbec moderní, a i když to třeba vídáme na přehlídkových molech, rozhodně tak nečiňte, přece nenosíte vše, co na nich vidíte. Silonkové ponožky jsou v takových případech vhodné, proč ne, nikomu a ničemu to nevadí. Avšak bílé bavlněné ponožky, mnohdy ještě s nějakým potiskem k tomu? Ty rozhodně nechte v šuplíku, tam jim bude mnohem lépe, než v otevřených botkách.