Ponožky v sandálech – jaké jsou výhody a nevýhody

magazinzeny.cz

V módní branži se toto považuje za velké módní fau-pax. Ponožky v sandálích! Upřímně, jdete po ulici a vidíte někoho kdo má na nohou, sandále a v nich ponožky. Specialita mužů je to, že ty ponožky mají vždy vytažené vysoko a obvykle je to ještě ke kraťasům. To je opravdu pro hodně lidí silné kafe. Nevypadá to vůbec dobře. Mnoho lidí si to však neuvědomuje, nechce si to uvědomit. A samozřejmě, lidé si o tom začnou povídat, ukazovat toto fau-pax svým přátelům a kamarádům, ať se také pobaví. V České republice jsou dva tábory, jeden, který ponožky v sandálech za vrchol nevkusu a druhý, kterým se to líbí a hlavně jim to přijde pohodlné. Osobně se řadím do prvního tábora. Zamysleme se, jaké jsou výhody a nevýhody nošení ponožek v sandálích?

Výhody nošení ponožek v sandálích

Výhody jsou zde různé a pro nadšence ponožek v sandálích určitě výhodné. Zejména jej hodnotí kladně lidé, kterým se částo tvoří puchýře. Když máte ponožky, obvykle se vám puchýře netvoří. Pásky, které se třením o vaši pokožku snaží o vznik puchýře, jsou zakryty ponožkou. Navíc vás také tyto pásky neodírají. Když je plocha v sandálích kluzká, zabraňuje to tomu, aby vám nohy v sandálích klouzaly. Mnoho lidem to přijde pohodlné. Navíc ponožky v sandálích také zabraňují tomu, aby vaše nohy byly po celodenní schůzi v sandálích špinavé. Špinavé budou ponožky a ty snadno vyperete v pračce. Ponožky také absorbují pot, takže další výhoda je na světě. Navíc špinavou či propocenou ponožku hodíte do pračky a máte hotovo. Boty budete po každém nošení umývat? To většina lidí nedělá, asi nikdo denně nemyje boty, které nosí.

Nevýhody nošení ponožek v sandálích

Nevýhody nošení ponožek v sandálích, je jich také docela dost. Asi každého napadne to, že je to především módní nevýhoda, protože to hodně lidí považuje za absolutní prohřešek. Mnoho dermatologů a mnoho kožních lékařů doporučuje otevřenou obuv a bosou nohu do letní obuvi. Noha musí co nejvíce dýchat a v uzavřené botě či v ponožkách to dost dobře nejde. Navíc, kdo trpí na pocení nohou, sice je pravda, že pot ponožka absorbuje, ale choďte ve zpocených ponožkách celý den? To je tak akorát na nějakou mykózu, bakterii a podobně. Bosé nohy jsou sice špinavé, ale denně si myjete nohy, takže to žáden problém není. Nohy vám dýchají, nejsou zbytečně zapařené a uzavřené, což v ponožce obvykle jsou.