Potraviny, po kterých nejvíce přiberete na váze

magazinzeny.cz

Svou váhu v dnešní době řešil nebo řeší snad každý z nás. Někdo chce přibrat, někdo chce shodit nadbytečné kilogramy a podobně. Je to u každého různé a každý se s kilogramy vypořádává méně či více dobře. Samozřejmě na přibírání na váze má vliv mnoho faktorů. Dědičnost, pohyb, zdraví, nemoci a podobně. V neposlední řadě, ale hodně ovlivňuje přibírání na váze to, co jíte, jak často jíte, kolik toho jíte. Jídlo vám dokáže hodně pomoci, ale také hodně ublížit a není to jen o přibírání na váze, ale také o zdravotním stavu, o psychickém stavu a podobně.

Často se na přibírání na váze podílejí jídla z fast foodů, časté solení, nevyváženost potravin, smažené jídlo, tučné jídlo, kořeněné jídlo, nezdravé jídlo, těžké jídlo, sladké jídlo a podobně. Pijete sladké nápoje, alkohol, kávu a podobně. Samozřejmě, to že necvičíte a jen sedíte, k tomu také moc nepomůže. Navíc je potřeba dávat pozor také na to, v jaké době jíte, kolik toho sníte. Nejhorší je, když nesnídáte, během dne sem tam něco sníte a poté večer se nacpete k prasknutí. Takové stravování má přímou linku k přibírání na váze, to je logické. Je potřeba se držet určitých pravidel a zejména jíst střídmě a často a kombinovat to s pohybem. Samotným jídelníčkem toho moc nespravíte.

Pozor na potraviny, jsou některé, po kterých se rychle přibírá. Například rýžové či kukuřičné chlebíčky, kterými mnoho žen nahrazuje pečivo. Nezdá se to, ale tyto potraviny mají vysoký glykemický index, což je rychlost vstřebávání cukrů z dané potraviny. Pokud je index vysoký, znamená to, že se rychle vstřebává a přeměňuje na tuk, což samozřejmě ukládá tukové zásoby a tím i pro vás kila navíc. Pozor také na veškeré pečivo z bílé mouky. Potraviny, které jsou smažené, se také moc nedoporučuje konzumovat, takže smažený sýr, smažený kuřecí řízek, smažené karbenátky, smažený květák a podobně. Vše smažené není moc zdravé.

Pokud se zaměříme na cukr a sladkosti, tak ty také velmi přispívají k přibírání na váze. Sladké smetanové zmrzliny, čokoláda, čokoládové tyčinky, zákusky se smetanou, s máslovými krémy a podobně. Pozor je potřeba si dát také na ovoce, i když je zdravé, je v něm také cukr. Takže i ovoce je potřeba konzumovat s rozumem. Dalším odvětvím je alkohol. Ten také přispívá k přibírání. Víno, pivo i jiné destiláty.