Potraviny proti akné

magazinzeny.cz

Zarudlé pupínky, které bolí a v jejich místě nejvyššího bodu se navíc tvoří hnis. Au! Je v podstatě jedno, jestli patříte do skupiny náctiletých, kterým se akné vytváří v důsledku hormonálních změn, nebo naopak patříte k ženám v nejlepším produktivním věku, které na zarudlé vřídky trpí např. před menstruací. Pokud se akné objevuje jen v určitou dobu např. v létě, kvůli zvýšenému pocení, před menstruací, kvůli hormonálním změnám, pomůžou přípravky přímo určené na tento problém. Trpíte-li však na akné v pravém slova smyslu, tudíž pupínky které nemizí a tvoří se po nich nehezké červené fleky, zkuste do svého jídelníčku zařadit potraviny, které vznik akné omezují.

Důležité vitaminy
Samozřejmě, středobodem správné výživy a to i pro pleť trpící na akné by měli být vitaminy. U akné pomáhá, zvýšíte-li přísun vitaminu B a E.
Vitamin B je pro naši krásnou pleť velice důležitý. V přírodní formě ho najdete ukrytý v cereálních výrobcích a především v pivu. Pokud neholdujete ani jednomu, dá se v lékárně volně koupit jako jedno druhový vitaminový doplněk.
Vitamin E je známý jako přírodní antioxidant. To je přesně to, co vaše pleť právě teď potřebuje. Hezky vyčistit zevnitř. Pochutnávejte si proto na ořechách a semínkách, které jsou jeho bohatou zásobárnou. Stejně tak ho najdete i ve vaječném žloutku nebo sójovém mase. Můžete se také inspirovat pohádkou o Pepku námořníkovi a pojídat špenát, který nejen dává sílu, ale pomáhá i čistit pleť.
Vitamin B i E +zdravé omega kyseliny najdete ve velké míře v chutném lososu. Pochutnávejte si na něm minimálně dvakrát týdně. Neublížíte své linii a své pleti trpící na akné jen prospějete.
Beta – karoten, tak ten by naši pleti neměl chybět nikdy. Pochutnávejte si denně na zdravé mrkvi, která je jeho největší zásobárnou. Jako bonus navíc získáte i snadné opálení v létě. Lépe opálit a opálení si udržet beta karoten totiž podporuje také.

Olej, prosím
Sice se vám může zdát, že vaše pleť se mastí až až, když se vyskytuje akné, ale….Kokosový olej pomůže. Přidávat ho můžete do salátů jako velice zajímavou obměnu za klasický olivový olej. Vaše kuchyně s ním získá nový gastronomický nádech a vaše pleť úlevu od akné.