Potřebujete zlepšit váš spánek?

magazinzeny.cz

Spánek je chvílí, kdy naše tělo i mysl regenerují. Nekvalitní spánek nás oslabuje a podlamuje i naší psychiku. Pokud chceme naplno fungovat a užívat si dobrého zdraví, je třeba zaměřit se na zlepšení vašeho spánku. Na vině jsou dosti často špatné zvyky, jejichž odstraněním můžeme spát opět jako nemluvňata!

Ztraťte kontrolu
V dnešní době se neustále snažíme mít něco pod kontrolou. Vězte však, že pod vědomou kontrolou spánek neudržíte. Takže na to raději hned zapomeňte. Budete pak trávit mnohem méně času starostmi s vaším spánkem. Vezměte jako fakt, že spánek máte mimo jakoukoliv kontrolu a někdy bude spánek probíhat více hladce, někdy méně.

Nastavte si dobu spánku
Neřešte jen, na kolikátou hodinu musíte mít budíček. Stejně tak je důležité přemýšlet nad tím, kdy jít spát. Mělo by se jednat o stejnou dobu každý den. Vyberte si hodinu a nastavte si i třeba na spánek budíček. Danou hodinu zalehnutí do postele dodržujte i o víkendu. Vaše tělo totiž potřebuje pravidelnost.

Dejte si lázeň
Teplá lázeň (nikoliv však horká) vaše tělo před spánkem uvolní a zrelaxuje. Právě díky koupeli můžete mnohem snáze přejít do spánku.

Důkladná tma
I nejmenší světlo může narušit sebekvalitnější spánek. To znamená, že by měly být vypnuty televizory, počítače a dokonce i světlo na chodbě. Zkrátka vše rušivé je třeba odstranit.

Zrušit hluk
Jakékoliv rušivé hluky nás mohou ze spánku vytrhávat. Stejně tak může být velice rušivé i partnerovo chrápání. Místo toho si pusťte například ventilátor nebo investujte do zvukového zařízení produkující bílý šum, které přehluší okolní zvuky a dopřeje vám klidnější noc.

Trocha zimy
Zima je partnerem k lepšímu spánku. Proto snižte teplotu na vašem termostatu a dopřejte si chladnější klima. Zachoulení v peřinách mnohem lépe usnete.