Překvapení ve stáří

magazinzeny.cz

Myslíte si, že vaše mladá a někdy i „telecí“ léta máte dávno za sebou? Je to možné, ale je potřeba natočit pohled směrem kupředu. V budoucnosti vás totiž nemine puberta s pořadovým číslem dvě a život si tak pro vás čeká ještě zajímavé překvapení!

Maži mají svojí druhou mízu a stejně tak i ženy prochází v dospělém věku obdobím, kdy se jim zbouří hormony. Muže lákají o polovinu let mladší milenky, ženy jsou zasaženy přechodem a syndromem prázdného hnízda. Přestože nálepky spjaté s tímto věkem jsou u žen nepříliš lichotivé, princip je u obou pohlaví stejný.

I druhá puberta probíhá u žen v doprovodu s tělesnými změnami. Ručička váhy si dělá co chce a zub času nám svým nožem vyřezává stále hlubší vrásky. Jestliže vám je kolem 48, můžete být typickým představitelem bojovníka proti fyzickým projevům druhé puberty.

Ženy v tomto věku taktéž často narážejí na problém, do jaké skupiny se zařadit – jestli do kategorie mladých či starých. Podobně jako u puberty, kdy dívka balancuje na hranici dětství a dospělosti. To se samozřejmě odráží i na zevnějšku. V první pubertě se některé začínají malovat o sto šest, jiné zase volí uvolněný a nevýrazný zjev. V druhé pubertě se některé oblíkají jako náctileté, jiné pomalu přechází do důchodcovského oblečení. A jako u první puberty platí, že každý extrém není vhodný.

V této pro ženu citlivé době je důležitý pravidelný pohyb. Pomůže zmobilizovat tělo a když k tomu přidáte adekvátní oblečení, které podtrhne vaše přednosti, sebevědomí bude stoupat vzhůru. A tím i vztah k sobě samotné.

Je možné, že se vám rozpadá rodina, dítě odešlo na studia či do světa a vy najednou nemáte smysl života. Taktéž je možné, že rodina stále funguje, ale vy cítíte, že byste chtěla dál. Ať už je to jakkoliv, je důležité najít si svůj cíl. Ujasněte si, co chcete a nenechte se ničím svazovat. Druhá puberta má ve srovná s první své značné výhody – nejsou zde rodiče, jste dospělá a samostatná bytost, která by se měla rozhodnout vždy svobodně!