Přírodní čistící prostředky pro vaši domácnost

magazinzeny.cz

Chcete mít ekologickou domácnost? Chcete si chránit zdraví, přírodu a dokonce i vlastní kapsu? Máme pro vás pár zajímavých tipů na levné a účinné čistící prostředky do vaší domácnosti bez chemie!

Máte-li dost drahých a agresivních konvenčních čistících prostředků, zkuste se pro jednou spolehnout na starý dobrý ocet, sodu, citron nebo cibuli. Existuje také řada výborných a účinných ekologických výrobků, kterými můžete plně nahradit ty doposud používané, ať už se jedná o tablety do myčky nebo přípravek na čištění záchodové mísy.

Na praní jsou pak vhodné mýdlové ořechy nebo deriváty řepkového či kokosového oleje. Skvrny na bílém prádle odstraníte jednoduše tím, že prádlo pověsíte na slunce.

Co všechno dokáže ocet?

Kromě klasického použití v kuchyni je ocet spolehlivým čistícím prostředkem na skvrny nejrůznějšího druhu, také odstraňuje vodní kámen a má výbornou leštící schopnost. Jeho použití je skutečně univerzální. Kromě toho, že vám může pomoci odstranit vodní kámen z rychlovarné konvice či vodovodní baterie, naleštit okna, zrcadla a podlahy nebo vyčistit skvrny z koberce, může vás také zbavit zápachu přítomného ve vaší lednici či v zakouřené místnosti. Ocet má také antibakteriální a protiplísňové účinky.

Citron je rovněž vhodný k odstranění vodního kamene a čištění kuchyňských či koupelnových povrchů. K potírání nebo čištění můžeme použít vymačkané citrony nebo také přímo kyselinu citronovou.